Rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

2021-09-27 19:09:51 (ost. akt: 2021-09-27 19:24:08)

Autor zdjęcia: Archiwum przedszkole

„Ekoludki" i ,,Pszczółki" z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu spotkały się ze strażnikiem miejskim z Morąga asp. Krzysztofem Szpakowskim, a „Biedronki” z funkcjonariuszami policji: asp. sztab.Przemysławem Szaniawskim i mł. asp. Pawłem Chamerskim z Komisariatu Policji w Morągu.
— Asp. Krzysztof Szpakowski opowiadał dzieciom o swojej pracy, obowiązkach i wiążącej się z nią odpowiedzialności — infromują Małgorzata Małyj i Anna Miś z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu. — Dzieci miały możliwość obejrzenia munduru, czapki oraz przedmiotów, których strażnicy miejscy używają podczas pełnienia obowiązków.

Natomiast głównym celem spotkania z funkcjonariuszami policji było bezpieczeństwa dzieci, począwszy od bezpiecznego poruszania się w otoczeniu przedszkola jak i poza nim, aż do tej związanej z zagrożeniami wynikającymi z kontaktów z obcymi ludźmi oraz nieznanymi zwierzętami.

— Nasi goście bardzo zachęcali dzieci do noszenia odblasków i podkreślali, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że staną się widoczni przez kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów dodają panie.
— Duży nacisk położyli też na konieczność znajomości własnego imienia, nazwiska oraz adresu zamieszkania zwłaszcza w sytuacji zgubienia się.
red
morag@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5