Spartakiada w Wielkim Dworze

2021-08-04 10:14:39 (ost. akt: 2021-08-04 10:21:17)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W sobotę, 31 lipca w Wielkim Dworze odbyła się Pierogowa Spartakiada, festyn sportowy w ramach akcji #SzczepimySie z KGW.
Impreza rozpoczęła się od potyczek sportowych dla dzieci, które przeprowadzili animatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małdytach. Za udział w zawodach, dzieci otrzymały paczki oraz medale ufundowane przez wójta gminy Małdyty Marcina Krajewskiego, który także uczestniczył w festynie. Odbyły się taże warsztaty plastyczne.
Po zawodach sportowych można było podziwiać, a nawet spróbować wyrobów Koła Gospodyń Wiejskich Super Babki z Wielkiego Dworu, organizatorek festynu. Pierogi z mięsem, ruskie, chłopskie, z kapustą i grzybami, grochówka oraz leczo cieszyły się powodzeniem. Dla najmłodszych uczestników były dmuchańce, stoisko z watą cukrową i popcornem.
Natomiast Strażacy z OSP Wielki Dwór zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy udzielanej poszkodowanemu w wypadku. Uczestnicy festynu tez w nim brali udział, mieli możliwość "ratować" ofiarę.
W międzyczasie pracował punkt szczepień, w którym można było zaszczepić się szczepionką Johnson&Johnson przeciwko COVID-19.
Na miejscu działał także punkt spisowy, gdzie można było dopełnić obowiązku spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Panie rachmistrzynie były oblegane.
— W odwiedziny wpadł do nas Mariusz Ignatiuk, sołtys Durąga, który przywiózł nam prezent i zaprosił na imprezę do swojego sołectwa, 14 sierpnia. Było nam bardzo miło i zapowiadamy rewanż - informuje Milena Falkowska-Hojan, sołtys wsi Wielki Dwór, przewodnicząca KGW Super Babki.
— Na naszej imprezie promującej szczepienia, zaszczepiło się 48 osób. Planowana jest kolejna impreza z możliwością zaszczepienia się na 5 września - dodaje pani sołtys.
Organizator imprezy: Koło Gospodyń Wiejskich SUPER BABKI w Wielkim Dworze.
Współorganizatorzy: Gmina Małdyty, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małdytach oraz OSP Wielki Dwór.
Środki finansowe pochodziły z dotacji rządowej przekazanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa #SzczepimySie z KGW.
Red

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5