Pokazy i koncerty

2021-07-14 09:55:53 (ost. akt: 2021-07-14 10:11:59)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Wilamowie odbył się Piknik Szanty. Dużą atrakcją okazał się hydro-odrzutowy pokaz Flaybordu.
Koncerty zespołów: Wodny Patrol, Szkutnicy Dźwięków zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małdytach również cieszyły się powodzeniem. Oprócz tego odbył się turniej Siatkówki Plażowej

Co to jest flyboard?
Flyboard (czyt. flajbord) to jedna z najnowocześniejszych dyscyplin sportów wodnych. Podstawę tej atrakcji stanowi deska (podobna do tej ze snowboardu), która jest unoszona ponad powierzchnię akwenu dzięki strumieniowi wody pod dużym ciśnieniem.
Flyboard pozwala swoim użytkownikom wznieść się ponad wodę na wysokość od kilku do kilkunastu metrów. W zależności od umiejętności uczestnika. Istnieją dwie długości węża do flyboardu 18 lub 23 metry. Dzięki temu możliwe staje się wykonywanie nawet najbardziej zwariowanych akrobacji, a wszystko to w wodno-powietrznym środowisku. Za twórcę flyboard uważa się Franky’ego Zapatę, francuskiego mistrza świata w pływaniu na skuterze wodnym. Od chwili wynalezienie flyboardu, ta dyscyplina sportowa rozwija się wyjątkowo prężnie. Pierwsze urządzenia do wykonywania wodno-powietrznych akrobacji ważyły nawet kilkanaście kilogramów, podczas gdy modele produkowane od 2015 roku mogą się pochwalić nawet dwukrotnie niższą wagą (7 kg). Flyboard to jeden z najchętniej wybieranych ostatnio sportów wodnych. Strumienie wody wyrzucanej na zewnątrz pod naprawdę dużym ciśnieniem sprawiają, że urządzenie z użytkownikiem są wyrzucane na znaczne wysokości i utrzymywane na nich przez kilka chwil. Oprócz klasycznego flyboardu możemy wybierać w kilku sportach wodnych w tej kategorii:
• Klasyczny flyboard
• Jet pack (odrzutowy plecak)
Flyride (latający skuter wodny)
• Water Hoverboard (to zmodyfikowany flyboard, w którym wąż z wodą przymocowany jest za deską, nie jak w przypadku klasycznego flyboardu na jej środku)
Podobnie jak tradycyjny flyboard, również ten powietrzny służy do unoszenia się ponad powierzchnią. Tym razem chodzi jednak również o powierzchnię Ziemi, a nie tylko zbiornika wodnego. Flyboard Air to niewielka platforma sterowana za pomocną joysticka. Ta odmiana flyboardu jest dostosowana do miłośników sportu o maksymalnej wadze 100 kg. Według zapewnień producentów i konstruktorów jednorazowo naładowany akumulatory zapewniają zabawę na wysokości 150 metrów przez 10 minut.
red


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5