Terytorialsi z Morąga szkolą uczniów klas mundurowych

2021-06-08 18:10:02(ost. akt: 2021-06-08 18:15:04)

Autor zdjęcia: Archiwum WOT

Przez dwa dni 7-8 czerwca 2021 w 42 Batalionie Lekkiej Piechoty w Morągu odbyło się szkolenie klas mundurowych z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu.
Młodzież przywitał dowódca batalionu ppłk Maciej Rypiński, a następnie przedstawił informację, jaki jest cel tworzenia oddziałów obrony terytorialnej, a także kto i w jaki sposób może ubiegać się o wstąpienie w szeregi WOT. Podczas dwóch dni młodzi kadeci poznali działania na polu walki. Zrealizowano zagadnienia dotyczące zatrzymania i przeszukania osób, zastawiania pułapek i wnyków, udzielania pierwszej pomocy na polu walki. Ważnym elementem szkolenia była nauka postaw strzeleckich, poznanie budowy karabinka MSBS GROT, a także zasady walki wręcz.
Absolwenci, oraz pełnoletni uczniowie klas mundurowych zasilają szeregi 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu. Dowódca 42blp podkreśla, że współpraca z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących będzie dalej kontynuowana, ponieważ to właśnie młodzi ludzie stanowią przyszłość polskiej armii. Podczas szkoleń możemy przekazywać praktyczne umiejętności wojskowe, a także budować postawy patriotyczne.   
kpr. Angelika Żmijewska, specjalista do spraw komunikacji 42blp


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5