Świecili Na Niebiesko dla Autyzmu
2020-04-06 13:19:02(ost. akt: 2020-04-06 13:36:35)
Już kolejny rok 2 kwietnia na terenie Gminy Morąg placówki edukacyjne i wielu jej mieszkańców włącza się w akcję z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu propagowanej co roku przez Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Autyzmem „Nie-Zwykłe Dzieci” w Morągu.
W tym roku z racji zaistniałej sytuacji związanej z epidemią akcja odbyła się przy wykorzystaniu środków multimedialnych. Stowarzyszenie „Nie-Zwykłe Dzieci” pod patronatem Fundacji Jim zaprosiło wychowawców w szkołach i przedszkolach do wspólnego działania. I udało się! Uczniowie, dzieci, rodzice, nauczyciele, ale też liczni mieszkańcy Morąga aktywnie włączyli się we wspólne przedsięwzięcie, robiąc piękne zdjęcia z niebieskimi sercami z napisem #PolskaNaNiebiesko. Zdjęcia zostały przesłane na stronę stowarzyszenia. Można je podziwiać na stowarzyszeniowym profilu facebookowym.
Od kilku lat przedszkolaki i uczniowie mają okazję uczestniczyć w prelekcjach na temat autyzmu, robić prace plastyczne i plakaty na temat autyzmu. Co roku, w geście solidarności z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, powstawały wspólne „niebieskie” zdjęcia ,w niebieskich strojach przy budynkach w Morągu takich jak ratusz, basen, które podobnie jak wiele budynków na całym świecie, w tym dniu podświetlone były na niebiesko.
źródło: Stowarzyszenie „Nie-Zwykłe Dzieci” w Morągu
źródło: Stowarzyszenie „Nie-Zwykłe Dzieci” w Morągu
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.
Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
W poniedziałkowym (6 kwietnia) wydaniu m.in.
Nasze głosy trafią do kopert?
Dzisiaj pod głosowanie ma trafić autopoprawka PiS do zmian w Kodeksie wyborczym. Zakłada wybory korespondencyjne. Opozycja jest przeciw. Chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Wówczas wybory byłyby trzy miesiące po jego zakończeniu.
Firma stoi, to ludzie się boją
Tarcza antykryzysowa nie uratuje wszystkich miejsc pracy. W pierwszych dwóch dniach kwietnia w urzędzie pracy w Olsztynie zarejestrowała się aż jedna trzecia wszystkich osób co w marcu. A to dopiero początek — przewidują eksperci.
Pierwsze takie bliźniaki
W Klinice Ginekologii MSZ w Olsztynie urodziły się bliźnięta z cięcia cesarskiego przeprowadzonego metodą FAUCS. O pierwszym tego typu zabiegu w Polsce rozmawiamy z prof. Marcinem Jóźwikiem.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez