Powtórka z rundy jesiennej, Kaczkan Huragan zremisował z Olimpią [zdjęcia]

2019-03-17 12:50:39(ost. akt: 2019-03-17 13:29:50)
Kaczkan Huragan Morąg zremisował z Olimpią Zambrów

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Remisowo rozpoczęła się runda wiosenna grupy 1 III ligi w Morągu. Kaczkan Huragan na stadionie miejskim mógł wygrać, ale nie udało się. Morążanie na inaugurację wiosny wywalczyli jeden punkt.
Sezon 2018/2019 piłkarze Kaczkana Huraganu Morąg rozpoczęli remisem 2:2 w Zambrowie. I w rundzie rewanżowej historia powtórzyła się. Już pierwsza akcja mogła dać gospodarzom prowadzenie, ale strzał Piotra Łysiaka był mało precyzyjny. Nieliczni kibic e na stadionie miejskim w Morągu ponad pół godziny czekali na pierwszą wiosenną bramkę. Jednak chyba nie tego oczekiwali, ponieważ po serii nieskutecznych wybić to goście objęli prowadzenie. Za kilka chwil Kaczkan Huragan mógł wyrównać, ale z rzutu karnego nad poprzeczką strzelił Rafał Maciążek. Gospodarze szybko wrócili do gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelał Joao Augusto, piłkę odbił bramkarz Olimpii, Joao Augusto poprawił z nogi, piłkę z linii wybił defensor z Zambrowa, ale skutecznie poprawił Igor Biedrzycki i zrobiło się 1:1. Remis nie trwał długo, bo kilka minut przed zejściem na przerwę Olimpia ponownie wyszła na prowadzenie.

Na szczęście nie trwało to długo. w 54. min Rafał Kruczkowski został nabity piłką przez jednego z obrońców Olimpii, opanował futbolówkę i w sytuacji sam na sam posłał piłkę między bramkarzem a interweniującym bramkarzem. Za kilka chwil swoją szansę miał Paweł Galik, ale tym razem bramkarz Olimpii był skuteczny. W końcówce spotkania lepsze szanse mieli morążanie, ale Mateusz Lawrenc wyszedł obronną ręką i Kaczkan Huragan jednopunktową zdobyczą rozpoczął rundę wiosenną.

Kaczkan Huragan Morąg - Olimpia Zambrów 2:2 (1:2)
0:1 - Zalewski (37), 1:1 - Biedrzycki (39), 1:2 - Koncewicz (43), 2:2 - Kruczkowski (54)
Kaczkan Huragan: Lawrenc - Maciążek, Stankiewicz, Biedrzycki, Paliwoda, Łysiak, Kruczkowski, Michałowski (54 Grzybowski), Mroczkowski (76 Bogdański), P. Galik (85 Bartkowski), Joao Augusto