Czekało na nich wiele atrakcji

2016-10-24 10:30:35(ost. akt: 2016-10-24 12:23:42)
Złotą polską jesień dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4  zapamiętają na długo, ponieważ to w tym czasie klasy II c i III a zawitały do  Lidzbarka Warmińskiego. 
Zarys dziejów historycznych zaczęły  od zwiedzania zamku biskupów warmińskich.
Nie ma co ukrywać, że chłopcom najbardziej podobała się zbrojownia, zaś  dziewczynkom sprzęty  domowe i mebelki dla lalek. Wszystkich jednak urzekła kaplica i delikatny dźwięk organów , który nastrajał klimatycznie zwiedzających. 
Następną atrakcją był rejs gondolami po rzece Łynie. Gondolierzy opiekuńczo zajęli się dziećmi, ponadto  ciekawie opowiadali o zabytkach. Właśnie z tego miejsca dzieci mogły podziwiać Kolegiatę św. Piotra i Pawła, budynek dawnego młyna, cerkiew prawosławną.
Jednak nade wszystko zachwyciło dzieci ujrzenie bobrów i ich żeremi.
Podróż zakończono na wodnym relaksie w Termach Warmińskich. A tam, można było rozkoszować się mnogością kolejnych atrakcji. 
źródło; SP nr4 w Morągu

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5