Udany start zawodników MUKS Victorii Morąg

2024-03-06 11:39:32(ost. akt: 2024-03-06 11:44:36)

Autor zdjęcia: Archiwum MKS Huragan Morąg

Początek marca okazał się bardzo udany dla zawodników MUKS Victoria Morąg, którzy brali udział w Pucharze Polski Juniorów i Kadetów oraz Pucharze Polski w Poomsae.
Dla Kadetów były to również I Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której finał odbędzie się na początku maja w Zgorzelcu. W zawodach wzięło udział ponad 700 zawodników i zawodniczek z całej Polski.
Reprezentacja Morąga liczyła 16 zawodników, którzy do stolicy Wielkopolski pojechali pod opieką trenerów: Anny Jabłońskiej oraz Bartosza Małeckiego.
W pierwszym dniu zawodów wystartowali juniorzy: Amelia Dąbrowska, Krzysztof Niziński oraz Kacper Ostrowski, którzy niestety zdecydowanie przyjechali po naukę. Z tej trójki jedynie Amelia Dąbrowska wygrała swoją 1 rundę, niestety walką zakończyła się wynikiem 2:1, dla przeciwniczki Amelii.


Ze złamaną ręką walczył do końca

W tym dniu startowali również chłopcy z kategorii Kadet. Z dobrej strony pokazał się Piotr Szwaracki, który wygrał swoją pierwszą walkę, niestety w drugiej walce trafił na zawodnika Kadry Narodowej Borysa Zerę ze Start Olsztyn, niestety tym razem nasz zawodnik uległ bardziej doświadczonemu koledze z Olsztyna.
– Szymon Ostrowski startujący w kategorii do 65 kg, w pierwszej walce miał wolny los w drugiej zdecydowanie na punkty wygrał z Aleksem Morawskim z ULKSW Pomorze Świnoujście, druga walka Szymona miała dramatyczny przebieg - relacjonuje Bartosz Małecki, trener MUKS Victorii Morąg. – Na początku drugiej rundy w walce z Wojciechem Rutą z UKS Hwarang Września nasz zawodnik po silnym ciosie złamał sobie rękę, jednak jak na prawdziwego wojownika przystało dokończył swój pojedynek. Szymon tego dnia wywalczył brązowy medal!
Bardzo dobre walki stoczył również Piotr Zawadzki w kategorii do 49 kg. Była to bardzo mocno obsadzona kategoria. W pierwszej walce nasz zawodnik miał wolny los, drugą wygrał z Łukaszem Kolasińskim z ULKSW Pomorze Świnoujście. Trzecia walka z zawodnikiem WKS Śląsk Wrocław Leonem Tkaczykiem również przebiegała pod dyktando naszego zawodnika. W walce 4 o wejście do finału Piotrek walczył z Mateuszem Fijałkowskim ULKS Taekwondo Borne Sulinowo, który w tej kategorii wagowej jest Reprezentantem Polski. Walka Miała bardzo wyrównany przebieg, jednak dzięki doświadczeniu zawodnik z Bornego Sulinowa zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie Piotrek zajął III miejsce! Co znacznie przybliża go do udziału w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Pierwszy dzień zawodów zawodnicy zakończyli 2 brązowymi medalami!
W drugim dniu startowały Kadetki oraz reprezentanci Poomsae: Pola Terpińska i Krzysztof Słowik, w tej konkurencji Krzysztof wywalczył 5 miejsce.
– Jeżeli chodzi o walki to bardzo ciężką przeprawę miała Zuzanna Gotówko, która startowała w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej – podkreśla trener. – Chociaż walczyła bardzo dzielnie i w drugiej rundzie niewiele zabrakło do wygranej ostatecznie to przeciwniczka Zuzi cieszyła się ze zwycięstwa.
Laura Muża pierwszą walkę wygrała przez przewagę punktową, nasza zawodniczka walczyła z Zofią Błaszczyk z AZS AWF Poznań, którą pewnie pokonała. Była to dobra prognoza przed następną walką z Karoliną Bałdygą z SKS Start Olsztyn. Niestety zawodniczka z Olsztyna wygrała niewielką przewagą punktową. Drugą zawodniczką, jedną z najmłodszych z całej drużyny, była Lena Galanek, która bardzo dobrze zaprezentowała się w walce z Mają Kobrzyńską z Kumgang Taekwondo Leoncin, wygrywając 2:1. Niestety w drugiej walce uległa Zofii Biniarz z UKS Taekwondo Środa Wielkopolska. Oprócz Leny z najmłodszego rocznika pięknie pokazała się Milena Sasin, która drugą rundę nieznacznie przegrała 3:4 zdobywając w pięknym stylu punkty na głowę.

Wywalczyła złoty medal

Jako ostatnia z naszej ekipy startowała Wiktoria Wiechowska w kat. -55 kg. Wiktoria w związku z tym, że była srebrną medalistką z poprzedniego Pucharu Polski w pierwszej walce miała wolny los. W pierwszej walce pewnie 2:0 pokonała Klaudię Kmieć z KS Sokół Krasnystaw w walce drugiej również pewnie 2:0 wygrała nasza zawodniczka z Hanną Matuk z UKS Taekwondo Kórnik. Walką finałowa to już pewne i zasłużone zwycięstwo, nasza zawodniczka wygrała 2:0 z Laurą Koleśnik z ULKS Borne Sulinowo, tym samym zdobywając złoty medal Pucharu Polski!!!
– Radość Wiktorii, całej naszej ekipy oraz trenerów była wielka - mówi Bartosz Małecki. – Trzy wygrane pokazały, wielkie serce do walki, która ma nasza zawodniczka. Pokazały, że cierpliwość, systematyczność i konsekwentne zmierzanie do celu przynosi efekty.
– Dla mnie jako trenera była to również wzruszająca chwila, bardzo się ucieszyłem z wygranej Wiktorii, bo ostatnie lata nie były dla niej zbyt łaskawe, jednak przetrwała trudny okres by już na początku roku wznieść się na sportowe wyżyny - dodaje trener Małecki. – Jak ciężko być najlepszym zawodnikiem w Polsce niech świadczy fakt, że ostatni złoty medal z imprezy mistrzowskiej nasz zawodnik wywalczył 7 lat temu!
Obecnie morąscy zawodnicy nie próżnują i przygotowują się do następnego Pucharu Polski, który już za miesiąc odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim.
RED źródło: MKS Viktoria Morąg


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5