Kwestowali na ulicach

2024-01-29 21:13:11(ost. akt: 2024-01-29 21:20:37)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W niedzielę 28 stycznia 2024 roku od wczesnych godzin rannych zalewscy wolontariusze rozpoczęli XXXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kwestując na ulicach miasta i gminy Zalewo. Zebrali 31.708, 85 zł.
O godzinie 15:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie rozbrzmiał hymn WOŚP-owy.
Licznie zgromadzonych mieszkańców oraz gości przywitała dyrektor M-GCK w Zalewie Fryderyka Małachowska. Pierwsze brawa i podziękowania trafiły do dzielnych i niestrudzonych zimnem i zmęczeniem wolontariuszy. Wykonali wielką robotę zbierając do puszek „dobroć serca” od mieszkańców Dobrzyk, Boreczna, Zalewa i okolic. Kolejne podziękowania zostały skierowane do dyrektorów, nauczycieli, uczniów, rodziców, opiekunów szkół w Bartach, Borecznie, Dobrzykach, Zalewie oraz do sołtysa i mieszkańców Sołectwa Girgajny.
Wielkimi brawami i ogromnym podziękowaniem zostali obdarowani również sponsorzy dzięki, którym otworzono po raz kolejny licytację internetową i stacjonarną.
Pierwszą atrakcją przewidzianą na ten szczególny dzień był występ koła tanecznego prowadzonego przez Marcina Wierzbickiego. Zalewskie Iskierki i te młodsze i te starsze zaprezentowały się w nowych strojach i wykonały po dwa układy taneczne, a na zakończenie wystąpiły wspólnie.
Po występach przyszedł czas na licytację stacjonarną. Mieszkańcy licytowali z ogromnym sercem i wielką hojnością.
Po godzinie 18:00 gdy zakończona została licytacja stacjonarna Członkowie Sztabu skrupulatnie przeliczyli zgromadzone fundusze. Okazało się, że przebito ubiegłoroczny Finał. Z puszek stacjonarnych, z puszek wolontariuszy, ze szkół, z licytacji internetowej i stacjonarnej prowadzonej w M-GCK zebrano kwotę 31.708, 85 zł. Tok temu w Zalewie zebrali ponad 22 tysiące tj.22.106,90 złotych.
źródło: Sztab WOŚP w Zalewie


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5