Po zimowej przerwie wrócili do treningów

2024-01-22 19:45:26(ost. akt: 2024-01-22 20:27:54)

Autor zdjęcia: Archiwum Huragan Morąg

O przygotowaniach do rundy wiosennej zawodników Huraganu Morągu rozmawiamy z trenerem Tomaszem Samborem.
— Zawodnicy Huraganu po zimowej przerwie wracają do treningów. Jak będą przebiegać zimowe przygotowania?
— Po przerwie i zasłużonym odpoczynku w środę 17 stycznia wróciliśmy do treningów. Będziemy trenować na obiektach w Morągu. Mecze sparingowe będziemy rozgrywać na obiektach w Elblągu, Olsztynie, Malborku i Morągu. Już od pierwszego weekendu rozegramy 8 sparingów z drużynami IV ligi, ligi okręgowej oraz z drużynami juniorskimi.

— Są ustaleni sparingowi rywale, trener jest zadowolony z rywali?
— Co do sparingów i rywali to uważam, że udało nam się ułożyć to w bardzo dobry sposób. Zmierzymy się zarówno z drużynami młodzieżowymi, juniorskimi z klubów Concordii i Olimpii ale także z zespołami klasy A jak Syrena Młynary, Błękitni Orneta, Pomowiec Gronowo Górne oraz zespołami z grupy drugiej ligi okręgowej Warmia Olsztyn i dwa mocne sparingi z zespołami z IV ligi Olimpia Elbląg rezerwy i Pomezania Malbork.

— Jak wygląda sytuacja kadrowa. Czy wszyscy zostają, a może ktoś odchodzi?
— Na tą chwilę wszyscy zawodnicy pozostają w Huraganie i będą rywalizowali o miejsce w składzie. Oczywiście ta sytuacja może ulec zmianie w trakcie przygotowań do rundy.

— Czy są prowadzone rozmowy z ewentualnymi zawodnikami, którzy mogą wzmocnić nasz zespół?
— Tak, są prowadzone rozmowy o ewentualnym wzmocnieniu naszego zespołu. Dziś nie będę zdradzał szczegółów i nazwisk, ale chcemy iść w kierunku żeby Huragan wzmacniali ludzie z Morąga bądź okolic, z przeszłością w Huraganie.

— Mamy stratę 7 punktów do lidera. Czy walczymy o awans?
— Po podsumowaniu rundy i rozmowach z działaczami chcemy dążyć do sytuacji żeby Huragan grał piłkę ofensywną, żeby coraz więcej szansy gry dostawali młodzi zawodnicy i jak do tej pory będziemy wychodzili na każdy mecz po zdobycie 3 punktów. Przez okres zimowy chcemy się przygotować jak najlepiej do rundy wiosennej i nie zaprzątać sobie głowy awansami, graniem o awans. Jest przed nami 15 ciężkich meczy. Runda wiosenna jest zawsze trudniejsza, a to co mecze i sytuacja punktowa przyniesie będziemy reagować na bieżąco.

— Jakby pan podsumował grę zawodników?
— W przerwie oczywiście był czas żeby podsumować rundę i wszyscy w Huraganie, zarówno działacze, trenerzy i zawodnicy uważamy, że była to dobra runda. Szkoda paru remisów, w których byliśmy drużyną lepszą. Najważniejsze, że nasza gra była widowiskowa, ofensywna i miło ją się oglądało. Teraz czas na 8 tygodni pracy, żeby ja najlepiej się przygotować do następnej rundy.
Dziękuję za rozmowę
Rozmawiał Andrzej Sekita

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5