Nowy wóz strażacki na stulecie OSP Miłki

2021-11-24 09:35:26(ost. akt: 2021-11-24 09:43:41)

Autor zdjęcia: Gmina Miłki

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy wart ponad 840 tys. zł otrzymali strażacy z OSP Miłki z okazji 100-lecia jednostki.
Ochotnicza Straż Pożarna w Miłkach obchodzi w tym roku stulecie powstania jednostki. Na pierwsze zapiski o jednostce druhowie natknęli się w starych dokumentach z 1921 roku, choć najwięcej archiwalnych zdjęć i wzmianek prasowych posiadają z lat powojennych. Jubileusz wraz z przekazaniem nowego wozu ratowniczo-gaśniczego jednostka OSP w Miłkach świętowała 19 listopada. Wójt gminy Barbara Mazurczyk oraz prezes OSP Daria Rydzewska gościły podczas uroczystości samorządowców i funkcjonariuszy administracji rządowej, parlamentarzystów oraz przedstawicieli służb mundurowych.

Fot. Gmina Miłki

- Najlepsze życzenia drodzy strażacy - wszyscy, którzy tworzyli historię tutejszej jednostki i wszyscy, którzy teraz tę historię tworzą – gratulowała druhom Jolanta Piotrowska, giżycczanka i członkini zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. - Podziękowania za zaangażowanie, poświęcenie i gotowość do ratowania ludzi i mienia nie tylko na terenie gminy Miłki, ale też powiatu giżyckiego i w innych miejscach naszego regionu. Dużo zdrowia i bezpiecznych, szczęśliwych powrotów z akcji!

Fot. Gmina Miłki

To m.in. dzięki lokalnej społeczności i decyzji o przekazaniu środków z funduszów sołeckich na spłatę nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, nowy samochód OSP na podwoziu MAN, model 13290, GBA został zakupiony i doposażony. Całkowita wartość auta to 840.028,50 zł (gmina Miłki 360.028,50 zł, Krajowy System Ratowniczo - Gaśniczy 220 tys. zł, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 210 tys. zł, województwo warmińsko - mazurskie 50 tys. zł)

Fot. Gmina Miłki

- Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłkach oraz nowy wóz to wspaniałe i wyjątkowe wydarzenie dla naszej gminy - mówi Bogdan Żukowski, zastępca wójta gminy Miłki. - Nasza gmina doceniana jest w regionie, a jednostka OSP została doposażona w profesjonalny samochód i sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Chodzi przecież nie tylko o bezpieczeństwo pożarowe, ale również szeroko rozumiane bezpieczeństwo społeczności, która odwiedza naszą gminę. Jesteśmy na trasie drogi krajowej, gdzie wypadków i zdarzeń drogowych jest bardzo dużo. To około dziesięć wyjazdów w miesiącu i ponad 130 w ciągu roku. Strażacy spieszą nam zawsze z pomocą w trudnych chwilach.

Fot. OSP Miłki

Z okazji jubileuszu strażacy ochotnicy wydali kalendarz, w której pojawiły się fotografie z remizy, akcji ratowniczych i innych wydarzeń z udziałem lokalnych strażaków. Do kalendarza wyselekcjonowano blisko 30 fotografii z życia strażaków ochotników i remizy w Miłkach.
Renata Szczepanik2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5