Festyn Rodzinny "Dla ciebie Mamo!” w SP Staświny

2018-05-21 10:00:59(ost. akt: 2018-05-21 10:11:37)

Autor zdjęcia: Izabela Puka

Na piątkowe przedpołudnie 18 maja pogoda zaplanowana była już od dawna, bo przygotowania do Pikniku Rodzinnego obiecywały, że będzie to wspaniały dzień dla uczniów, nauczycieli i rodziców. I tak też było. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny pod hasłem "Dla ciebie Mamo!”.
Celem pikniku była integracja rodziców, uczniów i nauczycieli oraz wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że boisko szkolne zapełniło się licznie przybyłymi rodzicami.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Zacznijmy od gminnego konkursu piosenki ekologicznej „Rozśpiewana dolina Staświnki”, w którym udział wzięli również uczniowie ze szkół w Rydzewie oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Miłkach. Niecodzienną darmową atrakcją były zamki dmuchane, malowanie twarzy, ogromne bańki mydlane a także animacje dla dzieci.


Oblężenie przeżył również samochód Patrolu Saperskiego z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, gdzie można było przymierzyć kamizelki, zobaczyć sprzęt, którego saperzy używają w codziennej, jakże niebezpiecznej pracy. Nowością na tegorocznym festynie były konkurencje sportowe, podczas których zmierzyć się mogli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dodatkowo wystawione było stoisko ekologiczne oraz stragan z pięknymi rzeczami, wykonanymi przez naszych uczniów i nauczycieli.

Wsparciem dla podniebienia był Kram Łasucha, który zorganizowano dzięki pomocy naszych rodziców a można tam było skosztować pysznych wypieków. W stołówce szkolnej serwowano, pyszne kołduny i pierogi. Bezpłatnie można było posilić się zapiekanką, a dzieci częstowano watą cukrową i rozdawano im balony.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu.

Emilia Pływacz - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Staświnach


Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5