Rajdowcy jeździli po zamarzniętych Śniardwach

2016-02-09 14:52:04(ost. akt: 2016-02-09 14:55:34)

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Aż 50 samochodów wzięło udział w rajdowej imprezie pt. Ice Attack, która odbyła się w dniach 23-24 stycznia. Miłośnicy czterech kółek spotkali się na zamarzniętej tafli jeziora Śniardwy, aby wspólnie cieszyć się jazdą na śliskiej nawierzchni.
Organizatorzy przygotowali dwa oddzielne tory, aby każdy mógł spróbować swoich sił w jeździe po lodzie. Pierwszy tor przeznaczono tylko dla samochodów, których opony posiadały długie szwedzkie kolce. Na tej trasie pojazdy rozwijały prędkość do 130 km/h. Drugi tor przygotowano specjalnie dla samochodów z krótkim kolcem i zwykłymi oponami zimowymi.

Podczas Ice Attack kierowcy mogą w bezpiecznych warunkach podnosić umiejętności jazdy na śliskiej nawierzchni. Zabawa odbyła się tuż przy siedzibie Mazurskiej Służby Ratowniczej, która czuwała nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników. Dodatkowo ratownicy stale monitorowali grubość oraz stan pokrywy lodowej. Na miejscu zjawiły się różne samochody. Nie zabrakło takich aut, jak Subaru Impreza, Mitsubishi Lancer oraz Nissan Skyline. Całkiem dobrze na lodzie radził sobie również tradycyjny Maluch. Organizatorem Ice Attack był Automobilklub Mazurski, który wielokrotnie przygotowywał już rajdowe imprezy na prawdziwie profesjonalnym poziomie.
Mateusz Klimek

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ed #1928704 | 212.69.*.* 10 lut 2016 06:53

    a ktoś ryby zapytał o pozwolenie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5