W samochodzie znaleźli broń i amunicję

2020-05-04 11:47:32(ost. akt: 2020-05-04 11:49:07)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Ostródzcy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, przy których zabezpieczyli nielegalną broń oraz narkotyki. Jest to efekt wcześniejszych ustaleń funkcjonariuszy, które zostały zweryfikowane. Policjanci ustalili, że nielegalny pistolet i amunicja należą do 37-letniego mieszkańca gminy Małdyty. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności
Ostródzcy kryminalni na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności ustalili, że grupa osób przebywających w Ostródzie, może posiadać nielegalne substancje oraz przedmioty. Postanowili to zweryfikować. W miniony czwartek (23.04.2020) wieczorem zauważyli pięciu mężczyzn grupujących się przy samochodach na jednej z ulic w mieście. Mężczyźni ci zareagowali nerwowo na widok policjantów, nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć co robią w tym miejscu. W trakcie legitymowania oraz kontroli osobistej tych osób, policjanci ujawnili przy 39-latku woreczek z zielonym suszem roślinnym. W jednym z kontrolowanych samochodów kryminalni znaleźli broń oraz amunicję. Jak się okazało, broń jest nielegalna, a żaden z mężczyzn nie posiada na nią zezwolenia. Cała piątka została zatrzymana do wyjaśnienia sprawy. W toku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że nielegalny pistolet i amunicja należą do 37-letniego mieszkańca gminy Małdyty. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci poddali badaniom zabezpieczony susz roślinny. Badania potwierdziły, że jest to marihuana. 39-letni mieszkaniec Ostródy usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Pozostali mężczyźni po przesłuchaniach zostali zwolnieni do domów.
źródło: KPP Ostróda


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (4 maja) wydaniu m.in.

Galeria Handlowa w EłkuWreszcie ludzie wrócą do pracy
Dziś w całej Polsce otwarto galerie handlowe. Powolne odmrażanie gospodarki kieruje nas w stronę normalności. Zmiany będą wprowadzane małymi krokami. Wiele osób cieszy się z powrotu do pracy, wiele podkreśla, jak ważne są środki bezpieczeństwa.

Beata i Andrzej GóralewscyMaseczka nie ukryje szczęścia
Ślub w maseczkach ochronnych? A dlaczego nie? Żadnych wątpliwości nie mieli Beata i Andrzej Góralewscy. — Nie żałujemy, że nie było wielkiej ceremonii i tak planowaliśmy kameralną. Nie to jest dla nas najważniejsze — mówi młoda para.

Jarosław Jar ChojnackiPotem będzie wyścig szczurów
Koncert, na którym Jarosław Jar Chojnacki grał i śpiewał do pustej widowni, zostanie w jego pamięci na zawsze. — Może słowo traumatyczny byłoby za mocne, ale był dla mnie wyjątkowym przeżyciem — mówi artysta.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5