Drzewa powalone przez trąbę powietrzną zniszczyły kilka aut [VIDEO]

2019-09-19 15:15:38 (ost. akt: 2019-09-19 16:14:36)
Powalone drzewa uszkodziły kilka samochodów

Powalone drzewa uszkodziły kilka samochodów

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Trzy samochody zaparkowane na terenie dworku w miejscowości Sople (gmina Małdyty) zostały zniszczone przez powalone drzewa. To efekt trąby powietrznej, która kilkadziesiąt sekund nad wspomnianą miejscowością. Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach.
Pięć zastępów strażackich ruszyło do usuwania skutków huraganowych wiatrów, które przeszły przez Sople położone w gminie Małdyty. Według świadków zdarzenia porywisty wiatr na kilkadziesiąt sekund zamienił się w trąbę powietrzną, która przesunęła się w okolice dworku w Soplach. Siła żywiołu była tak wielka, że powaliła kilka drzew.

Drzewa przewróciły się na trzy samochody osobowe, które były tam zaparkowane. Na szczęście przed żywiołem w bezpieczne miejsca schowały się przebywające tam osoby. Do usuwania skutków żywiołu wezwany też został strażacki podnośnik. W okolicach miejscowości Sople strażacy cały czas usuwają powstałe szkody.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5