W PSP i OSP oddadzą hołd zmarłym strażakom. Druhna Karolina i druh Łukasz byli rodziną

2023-09-15 15:18:35(ost. akt: 2023-09-15 15:25:30)

Autor zdjęcia: OSP Prostyń- Jednostka KSRG

W jednostkach Państwowej Straży Pożarnej i remizach Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce strażacy oddadzą hołd dwojgu druhów, którzy zginęli w wypadku podczas akcji ratowniczej w Żukowie (Pomorskie).
— Dziś o godz. 18.00 we wszystkich jednostkach PSP i OSP, włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w nieszczęśliwym wypadku, jadąc do zdarzenia. Cześć Ich pamięci! — poinformowała w piątek w mediach społecznościowych Komenda Główna PSP.

Kondolencje bliskim złożył także szef MSWiA Mariusz Kamiński.
"W związku z tragicznym zdarzeniem w pow. kartuskim, w wyniku którego zginęło 2 druhów OSP Żukowo, przekazuję najszczersze wyrazy współczucia Bliskim Pani Karoliny i Pana Łukasza. Niosąc pomoc innym, sami ponieśli najwyższą ofiarę" – przekazał w mediach społecznościowych.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek o godz. 3.40 w Żukowie w powiecie kartuskim. Z ustaleń policji wynika, że strażacy ochotnicy z Żukowa jechali do śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie. "Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP" – relacjonowała PAP kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

źródło: PAP
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5