Strzelał z broni i rzucał petardami w ludzi

2023-09-14 07:12:39(ost. akt: 2023-09-14 07:24:41)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

O tym wydarzeniu mówi cała okolica, mężczyzna na jednej z ulic w ścisłym centrum Nowego Miasta, strzelał do ludzi i rzucał w nich petardami.
Do zdarzenia doszło w ostatni weekend, w sobotę o godz. 20:00. Jak wynika z relacji świadków, mężczyzna wyszedł na ulicę i strzelał z broni oraz rzucał petardami do młodzieży poruszającej się uliczkami Nowego Miasta na motorowerach. Nieoficjalnie mówi się o dwóch osobach poszkodowanych.

Spośród setek komentarzy, zamieszczonych w mediach społecznościowych "Gazety Nowomiejskiej" wynika, że mężczyzna zdenerwował się na użytkowników jednośladów, którzy jeździli celowo robiąc hałas. Warto podkreślić, że kilka dni wcześniej w Nowym Mieście, został wprowadzony zakaz ruchu motocykli i motorowerów po godz. 18:00 właśnie z powodu dużej ilości głośnych maszyn, zlotów młodzieży na motocyklach na nowomiejskim rynku.

Nowomiejska policja poinformowała, że oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie interwencji z której wynikało, że w rejonie ul. Wodnej ktoś strzela z przedmiotu przypominającego broń i rzuca petardami. Policjanci szybko udali się na miejsce. Tam zatrzymali 60-latka. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli od sprawcy broń sygnałową, naboje i rakietę sygnałową. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osób w stronę których kierował wystrzały.

Zgodnie z postanowieniem prokuratora wobec 60-latka został zastosowany policyjny dozór, w ramach którego będzie musiał 3 razy w tygodniu meldować się w komendzie. Otrzymał także zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych, zakaz opuszczania kraju i zobowiązał do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5