Tragiczny stan dróg powiatowych na terenie gminy wiejskiej [ZDJĘCIA]

2023-03-23 14:51:11(ost. akt: 2023-03-24 07:06:42)

Autor zdjęcia: nadesłane

Było źle, po roztopach jest jeszcze gorzej. Do tego nieustanne nawożenie z pól błota. To codzienność kierowców jeżdżących po drogach powiatowych, w wielu miejscach na terenie gminy wiejskiej Lubawa.
W niektórych miejscach pobocza nie ma już dawno, dziury trudno policzyć. Tak jest m.in. na drogach powiatowych w okolicy Wałdyk.
" Tam są straszne pobocza, jest pełno ziemi i resztek z pól, gospodarze którzy tam mieszkają zero zainteresowania. Tam nie można w ogóle minąć się z drugim samochodem, a o tirze już nie wspomnę" , "Strasznie dużo błota na poboczach i dziury" czytamy w innej wiadomości.

Odcinek Wałdyki-Złotowo także jest w tragicznym stanie. Droga asfaltowa wygląda jak droga polna, jest pełno ziemi, na asfalcie straszne dziury.

Problem z niszczeniem i zanieczyszczaniem drogi przez pojazdy wyjeżdżające z pól, zgłaszany był do zarządcy drogi — Zarząd Dróg Powiatowych w Iławie — wiele razy.
Zarząd Dróg Powiatowych w Iławie, zapewniał, że droga ta będzie monitorowana.
— Jeśli uda się ustalić sprawcę zanieczyszczeń i uszkodzeń, zostanie on zobowiązany do ich usunięcia. W przypadku braku reakcji, sprawa będzie zgłoszona na policję — informował wówczas dyrektor ZDP, Lech Tatarek.

Mieszkanka tamtej okolicy poinformowała, że nic się nie zmieniło.


Są miejsca, gdzie prowadzone są drobne remonty nawierzchni, uzupełnianie ubytków w jezdni. Z informacji jakie otrzymaliśmy wynika, że pracownicy wysypują mieszankę w dziurę na drodze, ugniatają butem i gotowe.

Zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Powiatowych z pytaniem o plany związane z remontami dróg na terenie gminy wiejskiej Lubawa. Na odpowiedź czekamy, do tematu wrócimy.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5