Mieszkaniec gminy Lubawa zadzwonił na policję i poinformował, że rzuci się pod TIR-a

2023-03-08 09:01:00(ost. akt: 2023-03-08 09:03:44)
zdjecie ilustracyjne

zdjecie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci przypominają! Na numery alarmowe dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach, ponieważ nasze nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii. Natomiast osoba, która naprawdę potrzebuje pomocy nie otrzyma jej, bo patrol do niej nie dotrze. Za bezpodstawne wezwanie służb zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu, karze ograniczenia wolności lub karze grzywny.
Do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we wtorek (07.03.2023 r.) kilka minut po północy zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że właśnie idzie środkiem drogi na trasie Iława – Złotowo i jest nietrzeźwy.

Po krótkiej rozmowie z policjantami rozłączył się. Po chwili ponownie zadzwonił i tym razem oświadczył, że skoczy pod tira i zrobi to celowo.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali szukać mężczyzny i na jednej z dróg w gminie Lubawa ujawnili 30 – latka. Jak się okazało mężczyźnie nie chciało się wracać do domu pieszo i dlatego zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Mieszkaniec gminy Lubawa za bezpodstawne wezwanie policji został ukarany mandatem.

źródło: KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5