Pijany operator koparki zatrzymany w Lubawie po zgłoszeniu świadka

2022-09-20 10:14:12(ost. akt: 2022-09-20 11:15:06)

Autor zdjęcia: policja

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek zauważył kierującego koparką, który wcześniej spożywał alkohol zaczął kierować maszyną natychmiast wezwał policję.
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa - to hasło, które powinni znać wszyscy, nie tylko uczestnicy ruchu drogowego. Dzięki informacji od świadka - odpowiedzialnego uczestnika ruchu, policjanci w poniedziałek (19.09.2022 r.) kilka minut po godzinie 14:00 zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że operator koparki spożywał wcześniej alkohol a teraz siedzi za konsolą i manewruje nią nad autami.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 63 – latek kierował koparką mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Ostróda za podjęcie czynności zawodowych został już ukarany mandatem. Natomiast z kierowania maszyną budowlaną pod działaniem alkoholu będzie tłumaczył się przed sądem.

Przypominamy!
Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.
Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

źródło: KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5