ALERT Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie! Potrzebna krew!

2022-07-07 11:46:51(ost. akt: 2022-07-07 11:53:43)

Autor zdjęcia: Zbigniew Kremski

Krew to bezcenny lek, którego nie można wyprodukować w warunkach laboratoryjnych, a jej jedynym źródłem jest drugi człowiek. Preparaty ze wszystkimi grupami krwi są niezwykle ważne, a każdego dnia potrzebują ich dzieci, młodzież, dorośli, osoby starsze, w tym pacjenci hematoonkologiczni.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zwraca się z prośbą do krwiodawców:

Hej, cześć, dzień dobry wszystkim!
Żar leje się z nieba i pewnie część z Was smaży się na plażach, bądź dopiero zacznie swój urlop ! Życzymy Wam super odpoczynku i spędzenia czasu tak, jak tylko macie ochotę !!
Wakacje to dla wszystkich Centrów Krwiodawstwa dość trudny czas. Dawców jest znacząco mniej, a potrzeby szpitali takie same, lub większe (prawdopodobnie jest to spowodowane większą ilością nieprzewidzianych zdarzeń), dlatego mamy do Was ogromną prośbę:
Jeśli możecie, oddajcie krew bądź jej składniki. Cała Polska aktualnie, mówiąc kolokwialnie "spływa krwią" i duża część Centrów Krwiodawstwa ma ogromne braki magazynowe...to smutna sytuacja, bo nie możemy pomóc wielu osobom, które tej pomocy wymagają. Na ten moment w naszym Centrum najbardziej potrzebna krew to 0 RhD (-), B RhD (-) oraz bardzo, ale to bardzo potrzebujemy również A RhD (+). Może Was to dziwić ... "przecież to tak popularna grupa krwi".... ale pamiętajcie, krew mamy od Was. Jeśli grupa krwi występuje w większym odsetku w populacji, to również zapotrzebowanie na nią jest dużo większe.
Ostatnie dni pokazały, że wakacje rozpoczęły się pełną parą, a to dopiero początek tego trudnego dla nas okresu, dlatego apelujemy: jeśli możecie, przyjdźcie do nas będziemy wdzięczni za każdą kropelkę Waszego najcenniejszego daru. Wierzymy w Was i wiemy, że nigdy nie zawodzicie !!

W Lubawie najbliższy pobór krwi odbędzie się 14 lipca od 8 do 11 w remizie OSP Lubawa ul. Strażacka 1.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5