Patrycja Ligman halową wicemistrzynią Olimpiady LDK

2021-11-23 11:56:37 (ost. akt: 2021-11-23 12:07:47)

Autor zdjęcia: LKS Lubawa

Arena Toruń to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Europie. Tam właśnie odbyła się lekkoatletyczna halowa Olimpiada w kategoriach U12, U14, U16, która zgromadziła reprezentacje 16 województw. Nie zabrakło zawodników LSK Lubawa.
W skład reprezentacji Warmii i Mazur powołanie otrzymało 6 zawodników klubu z Lubawy: Olga Wiśniewska, Wiktoria Liberacka, Karolina Kołodziejska, Bartłomiej Zakreta, Klaudia Kucińska, Patrycja Ligman oraz trener Leszek Kołodziejski.

— Wszyscy nasi sportowcy spisali się bardzo dobrze. Mimo, że zawodnicy dopiero wchodzą w trening przygotowawczy, to padło wiele rekordów życiowych — mówi trener Leszek Kołodziejski — Znakomicie po raz kolejny zaprezentowała się nasza medalistka Mistrzostw Polski U16 Patrycja Ligman, która w konkursie pchnięcia kulą kolejny raz "odpala" najlepsze pchnięcie w szóstej próbie i ustanawia rekord życiowy 13,15m oraz rekord klubu.

Patrycja Ligman zdobywa srebrny medal zawodów ogólnopolskich i zostaje wicemistrzynią Olimpiady LDK 2021. Reprezentanci naszego województwa łącznie zdobyli 3 medale.

Tuż za podium, na 4 miejscu uplasowała się Klaudia Kucińska. Bartłomiej Zakreta w konkursie skoku w dal poprawił swój rekord życiowy na 4,84m co dało mu wysoką 10 lokatę.

— Bartek został również powołany do reprezentacji województwa w sztafecie 4x200m , gdzie zachwycił piękną walką do końca zajmując ostatecznie 2 miejsce w seri, a 13 wśród wszystkich sztafet — mówi trener Kołodziejski.

Bardzo dobrze zaprezentowały się również Olga Wiśniewska U12 (skok w dal 3,87m) i Karolina Kołodziejska U14 (pchnięcie kulą 7,77m). Obie ustanowiły rekordy życiowe w konkurencjach, które trenują sporadycznie.
— Olga specjalizuje się w biegach, a Karolina w rzucie oszczepem — mówi trener Leszek Kołodziejski — Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie województwa i środowiska lokalnego na arenie ogólnopolskiej.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5