Popisowy mecz Sebastiana Grubalskiego, kolejna wygrana piłkarzy i moc juniorów!

2021-09-27 08:08:13(ost. akt: 2021-09-27 08:12:36)

Autor zdjęcia: KS Constract Lubawa

Za nami weekend ... sportowy weekend, podczas którego kolejne punkty wpadły na konto KS Constract Lubawa.
Dwie wybronione sytuacji na początku spotkania, a następnie popis w wykonaniu gospodarzy. Tak w skrócie wyglądał mecz ligowy z Red Devils Chojnice.

Lubawianie do przerwy zaaplikowali rywalom 7 bramek, z czego 3 (a więc klasycznego hat-tricka) strzelił Sebastian Grubalski. Po przerwie Sebastian dołożył jeszcze trafienie numer 4, a w końcowym rozrachunku na tablicy widniał wynik 9:1. Wysoka, pewna wygrana, z dużą liczbą rotacji w składzie (trener wykorzystał korzystny wynik do ogrania wszystkich graczy przewidzianych do gry).

Constract po trzech kolejkach ma komplet punktów.

Już w czwartek (mecz przesunięto z racji na zbliżające się zgrupowanie kadry) zespół KS Constract rozegra kolejny mecz w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. Rywalem będzie drużyna, która na początku sezonu ulokowała się w górnej części tabeli - AZS Wilanów Warszawa. Mecz ma być prawdziwą weryfikacją siły Konstruktorów w nowym sezonie. Drużyna z Warszawy po wygranych w pierwszym dwóch meczach doznała pierwszej porażki w starciu z Mistrzem Polski - Rekordem Bielsko-Biała, choć przez długi czas utrzymywała równy poziom rywalizacji i wynik remisowy (do przerwy 2:2).

Dopiero w drugiej połówce Rekord zdołał osiągnąć większą przewagą, a zmuszeni do gonienia wyniku warszawianie tracili kolejne bramki. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 2:6, ale przebieg gry pokazał, że AZS to ważna siła tego sezonu. Czeka nas więc ekscytujące spotkanie. Transmisja w WP Pilot. — relacjonuje Kornel Andrzejewski, KS Constract Lubawa.

Co w pozostałych sekcjach?

Sekcja piłki nożnej wygrała z zespołem Wel Lidzbark 3:0, choć rozmiary zwycięstwa mogły być okazalsze, ponieważ skuteczność nie było tego dnia dobrą stroną Konstruktorów. Wysokie zwycięstwo z zespołem, który miał jednakową liczbę punktów z pewnością cieszy. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Paweł Ossowski (który dzień wcześniej wystąpił na parkiecie w meczu futsalistów), Igor Szczepański oraz Jakub Banach.

Juniorzy Młodsi wygrali 13:0 z Iskrą Smykówko, pozostają bezapelacyjnym liderem pierwszej ligi. Bardziej wyrównaną rywalizację oglądamy w dwóch rocznikach Młodzików. W ostatni weekend obydwie drużyny rywalizowały z Roną Ełk. I tak Młodzik D1 pewnie wygrał 4:0 u siebie, a Młodzik D2 przegrał na wyjeździe 3:2. Pierwszy rocznik z kompletem punktów prowadzi w Ekstraklasie, drugi zajmuje natomiast czwartą lokatę.
Wspaniały weekend ma za sobą grupa Żak. W sobotę nasi podopieczni wygrali turniej w Barczewie, w którym brały udział bardzo dobre ośrodki szkoleniowe z naszego regionu, a w niedzielę zagrali sparing w Toruniu z Akademią Młode Talenty, który zakończyli wygraną 14:3.

źródło: KS Constract Lubawa