Przedszkole bez zabawek? Tak, to możliwe!

2021-05-14 15:11:23 (ost. akt: 2021-05-14 15:19:03)

Autor zdjęcia: PN Smerfolandia

Trudno sobie wyobrazić przedszkole bez zabawek prawda? Jak się okazuje to jest możliwe i na dodatek fantastyczne, o czym przekonują dzieci z PN Smerfolandia w Lubawie.
Podczas jednych z zajęć w mijającym tygodniu, z półek sali „Gwiazdeczki” poznikały wszystkie zabawki! Od tej pory dzieci musiały samodzielnie zorganizować sobie przestrzeń.

Głowy przedszkolaków były pełne pomysłów. Wykorzystując m.in.: pudła kartonowe, nakrętki, butelki, gazety, patyczki, kubeczki, rolki po papierze, czy drewniane łyżki starszaki stworzyły swoje własne roboty, zamki, zjeżdżalnie, naszyjniki oraz tory przeszkód. Dzieci były tak zaangażowane w tworzenie zabawek, że na ten dzień zupełnie zapomniały o zabawkach z sali.


— Dzień bez zabawek pomógł Gwiazdeczkom odkryć swoje twórcze możliwości oraz rozwinąć wyobraźnię przestrzenną. Poprzez takie zajęcia nasi podopieczni usprawnili także sprawność manualną, nauczyli się samodzielności i współdziałania w grupie. To był nasz debiut, ale na pewno jeszcze podejmiemy takie działania — podsumowują akcję nauczyciele PN Smerfolandia.


red. al lubawa@gazetaolsztynska.pl
PN Smerfolandia

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5