Z ronda przez barierki do rowu — tak "zaszalał" 21 latek w Lubawie

2021-05-04 12:46:27 (ost. akt: 2021-05-04 12:56:22)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum

Za nami majowy weekend. Pogoda nie sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu, podróżowaliśmy mniej. Jednak pijani kierowcy standardowo "nie zawiedli".
Pijani kierowcy, w powiecie iławskim w minionym roku, byli sprawcami 47 zdarzeń drogowych. Niestety 2021 rok będzie podobny pod względem pijanych kierowców i zdarzeń z ich udziałem.

Jednym z kierowców, którzy postanowili wsiąść za kierownicę po alkoholu, jest 21-latek, który kierując seatem nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego wyjeżdżając ze skrzyżowania o ruchu okrężnym uderzył w barierki i zjechał do rowu.

Krótko mówiąc, wyjechał z ronda prosto do rowu. Dlaczego? Okazało się, że nie posiada uprawnień, za to miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

red.al
lubawa@gazetaolsztynska.pl


Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

KPP Iława


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5