Mortęgi i nie tylko - zobacz, gdzie i jak pijani kierowcy zakończyli swoją podróż

2021-04-12 14:52:56 (ost. akt: 2021-04-12 14:55:31)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Tak też było podczas minionego weekendu.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym forda. Zgłaszający dodał, że „samochód zarzuca na lewą stronę”. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku gdzie zatrzymali kierowcę forda. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Mężczyzna prowadził samochód mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a samochód przekazali osobie wskazanej przez 29 – latka.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci w gminie Lubawa. Zgłaszający oświadczył, że kierujący fordem wjechał do rowu i próbuje z niego wyjechać. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności okazało się, że 23 – latek kierujący fordem nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał a przeciwległy pas ruchu a następnie do przeciwległego rowu. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Mieszkaniec gminy Iława kierował samochodem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Tymczasem w Mortęgach 22 – latek kierujący renaultem na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas jezdni podczas manewru wymijania w wyniku czego doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka hyundaiem. Okazało się, że mieszkaniec powiatu nowomiejskiego prowadził renaulta mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 22 – latkowi.

Natomiast w gminie Iława policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. W trakcie czynności okazało się, że 53 – latek jechał jednośladem mając prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi kierujący to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju, tylko w 2020 roku na terenie powiatu iławskiego spowodowali 47 zdarzeń drogowych.

KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5