Sesja: Zaleca się kierownikom należytą staranność przy obsadzaniu stanowisk

2021-02-26 14:20:57 (ost. akt: 2021-02-26 14:27:25)

Autor zdjęcia: archiwum

Podczas poprzedniej sesji Rady Miasta Lubawa, zwołanej na wniosek radnych klubu "Inicjatywa Dla Lubawy", radni poprosili o przygotowanie na kolejną sesję przez Jana Sarnowskiego, przewodniczącego Rady Miasta w Lubawie, uchwały Rady Miasta w sprawie zajęcia stanowiska dotyczącego przedstawionych informacji i wyjaśnień prezesa PWiK oraz ustalenia odpowiednich praktyk, jakie powinny być stosowane przy zatrudnianiu pracowników w jednostkach podległych gminie miejskiej.
Przypomnijmy, że sesja została zwołana w związku z doniesieniami dotyczącymi funkcjonowania Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskiego Ośrodka Kultury.


Dziś, odbyła się kolejna sesja Rady Miasta Lubawa, na której jednogłośnie została podjęta uchwała, na wniosek radnych Klubu Inicjatywa dla Lubawy Tomasza Gula, Dariusza Kawki, Patryka Łowina i Piotra Pokojskiego złożony na poprzedniej sesji.

" Zaleca się kierownikom należytą staranność przy obsadzaniu stanowisk pracy, zarówno merytorycznych, jak i fizycznych, we wszystkich jednostkach organizacyjnych Miasta ze szczególnym zwróceniem uwagi przy zatrudnianiu osób krewnych i powinowatych, choćby przepisy prawa na to zezwalały - tak, aby fakt zatrudnienia nie budził żadnych wątpliwości."

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wstyd #3061442 26 lut 2021 19:01

  Dobrze że jest uchwała ale mleko się już rozlało i smród pozostanie. Tak naprawdę potrzebny jest reset i oczyszczenie. Żony rodzeństwo dzieci co niektórych też nadal w jednostkach pracują i to nie od zawsze

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Karol #3061432 26 lut 2021 17:03

  Pierwsza sesja rady miasta na zamku. Wstyd panie przewodniczący rady Janie Sarnowski,że sami radni burmistrza zasiadali w sali.Za komuny dzielili ludzi.Pan doskonale o tym wie jako stary działacz poprzedniego systemu. Pierwszy raz oglądałem sesję ze względu na to,że była na zamku. Pierwszy i ostatni, ponieważ nie myślałem,że pan przewodniczący na co dzień taki sympatyczny, potrafi być arogancki do jednego radnego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkaniec #3061421 26 lut 2021 15:57

  I bardzo dobrze że dzięki tym kilku radnym reszta się też musiała odnieść i wprowadzić jasne stanowisko odnośnie zatrudniania rodziny. Szkoda że nie działa to wstecz. A wogole to znalazłoby się i paru radnych którzy po objęciu stołków swoich najbliższych do jednostek powsadzali. Może warto się i tym zainteresować? Ech...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5