Warzywno — owocowy kolorowy zawrót głowy

2021-02-25 08:58:41 (ost. akt: 2021-03-01 11:30:01)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Diety życia

Czuć już wiosnę. To taki przyjemny moment, gdy pierwsze wiosenne promienie słońca, ogrzewają twarz. To tak bardzo wyczekany moment po zimie, która w tym roku wyjątkowo dała się nam we znaki.
To czas zrzucania grubych kurtek, ciepłych butów i .... kilogramów!
I tu do gry wchodzi dr Ewa Dąbrowska, a dokładniej jej dieta, którą chcemy Wam zaproponować.

O co chodzi? Co to za wyjątkowa dieta?
Głównym założeniem diety warzywno-owocowej dr Ewy Dąbrowskiej® jest bardzo niska kaloryczność (do 800 Kcal), na którą składa się niska zawartość glukozy i białka, których w diecie jest około pięciokrotnie mniej, w porównaniu z tradycyjnym żywieniem. W skład diety wchodzą świeże warzywa i owoce, gdzie ilość spożywanych warzyw ma być proporcjonalnie większa, niż owoców. Warzywa wchodzące w skład są niskoskrobiowe i posiadają niski indeks glikemiczny - poniżej 30, co oznacza, że po ich spożyciu poziom glukozy we krwi wzrasta powoli i długo utrzymuje się na niskim poziomie.

https://m.wm.pl/2021/02/orig/0000017229-22a7026-687223.jpg

Owoce, warzywa! Brzmi świetnie! A coś więcej?
Dieta spełnia kryteria tzw. postu częściowego, a jej mechanizm działania można streścić następująco:
- ponieważ glukoza jest niezbędna dla pracy serca i mózgu, a jej dostawy z pożywieniem są znikome, organizm zostaje zmuszony do przestrojenia metabolizmu na procesy kataboliczne, czyli „spalania” własnych komórek i tkanek, z których będzie produkowana niezbędna glukoza,
- w czasie postu organizm w pierwszej kolejności będzie zużywać komórki i tkanki, które są uszkodzone i zwyrodniałe, co określa się terminem autofagii, a popularnie zwane jest „odżywianiem wewnętrznym”, albo „operacją bez noża”
- niszczone w procesie autofagii elementy zwyrodniałych komórek są na zasadzie recyklingu odzyskiwane i wbudowywane w nowe, zregenerowane komórki i tkanki, co wykazał w 2016 roku laureat nagrody Nobla Yoshinori Ohsumi, zatem autofagia wiąże się z uruchomieniem procesów samoleczenia
- w czasie tak niskiego dowozu glukozy, dochodzi także do zmniejszenia zapasów tłuszczu, z którego są produkowane ciała ketonowe, które służą za paliwo dla mózgu w czasie postu, stan ketozy wyłącza ośrodek głodu, a dieta która wywołuje stan ketozy pokarmowej jest zwana dietą ketogenną.
Utrzymanie stanu ketozy jest możliwe dzięki tejże diecie, ponieważ spożywane warzywa i owoce mają niskie indeksy glikemiczne (IG) i w niewielkim stopniu zwiększają poziomu glukozy we krwi dzięki temu, że są bogate w błonnik, który ogranicza wchłanianie glukozy do krwi. Dieta utrzymuje na niskim poziomie insulinę, co wiąże się z jej leczniczym działaniem w otyłości i cukrzycy. Niektóre surowe, czy gotowane warzywa, a także niektóre owoce, mimo, że mają wyższe indeksy glikemiczne, mogą być niedużym dodatkiem do diety, ze względu na ich niezbyt wysokie ładunki glikemiczne. Niski ładunek glikemiczny (ŁG) danego pokarmu powoduje, że poziom glukozy we krwi rośnie szybko ale niezbyt wysoko i po krótkim czasie wraca do poziomu wyjściowego.

Catering dietetyczny Diety życia to jakość. To warzywa i owoce, mięso i jaja posiadające certyfikaty UE. Dbamy o Wasze zdrowie, dlatego wybieramy produkty lokalnych, małych gospodarstw, które stosują naturalne metody hodowli i upraw.


https://m.wm.pl/2021/02/orig/0000017229-1-687271.jpg

Dla kogo będzie to dieta idealna?
Dieta dr Dąbrowskiej to program, którego głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Pozbycie się nadprogramowych kilogramów to „efekt uboczny”, który następuje zazwyczaj dość szybko. Dieta dr Dąbrowskiej jest zatem zalecana nie tylko dla osób zmagających się z nadwagą i otyłością, jak również dla tych skarżących się na rozmaite dolegliwości. Dieta polecana jest również osobom zmagającym się między innymi z: obniżoną odpornością, schorzeniami neurologicznymi i problemami natury hormonalnej.

Przebrnęliśmy przez dawkę wiedzy i teorii, teraz czas na praktykę!
W tej diecie możesz się rozsmakować juz teraz i na dodatek taniej!

"Diety życia" dają 8% rabatu na zakup tej właśnie warzywno-owocowej diety. Wystarczy wejść na stronę Diety życiai przy składaniu zamówienia wpisać na dole strony kod: wiosna.

To nie wszystko! Bo oprócz tego, że dieta jest smaczna, daje efekty, to dzięki niej można zgarnąć nagrodę dodatkową! Przecież niebawem Dzień Kobiet, warto zrobić sobie prezent prawda?


Każda osoba , która zakupi dietę od cateringu dietetycznego Diety życia i prześle zdjęcie pod tytułem: zdrowe życie z cateringiem Diety życia i prześle na kontakt@dietyzycia.pl weźmie udział w losowaniu nagrody : nagroda 3 x makijaż permanentny brwi wykonany przez linergistkę
Autorska Pracownia Kreowania Piękna Kamila Borkowska-Puczek

Na Wasze zdjęcie czekamy do 30 marca, wyniki ogłosimy 4 kwietnia 2021 roku.

https://m.wm.pl/2021/02/orig/0000017229-drt-687274.jpg


Zatem do dzieła! Wiosna zbliża się dużymi krokami!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5