Czy kolędy w tym roku nie będzie?

2020-10-01 12:13:50 (ost. akt: 2020-10-01 12:25:34)

Autor zdjęcia: freepik

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Katowicach poinformował, że w tym roku nie będzie tradycyjnych wizyt kolędowych w domach wiernych archidiecezji katowickiej. Powodem jest aktualna sytuacja epidemiczna.
Z komunikatu Kurii dowiadujemy się, że odwiedziny duszpasterskie będą ograniczone „do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy”.

W okresie Bożego Narodzenia odprawiane mają być także Msze św. w intencji parafian z poszczególnych ulic „z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie na kolejny rok”.

Taka decyzja podyktowana jest sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Chodzenie od domu do domu, niesie spore ryzyko wzrostu zakażeń. Stąd duchowni z Katowic podjeli taką decyzję.

Czy w naszej diecezji planowane jest podobne rozwiązanie?

- Biskup toruński wraz ze współpracownikami na bieżąco śledzi informacje dotyczące pandemii i ustalenia na temat przebiegu wizyt duszpasterskich przekaże wiernym w odpowiednim czasie - mówi ks. Paweł Borowski, rzecznik prasowy diecezji toruńskiej.

Do okresy wizyt duszpasterskich zostało jeszcze sporo czasu, sytuacja epidemiczna się pogarsza, a na konkretne decyzje duchownych musimy jeszcze poczekać.

red. lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5