Obserwatorium Film Festival w Lubawie. W jury Zbigniew Zamachowski

2019-10-15 09:21:00(ost. akt: 2019-10-15 09:58:15)
W dniach 16-17 października 2019 r. Fundacja Winnice Północy w Truszczynach, Rybnie i Lubawie organizuje Obserwatorium Film Festival. Celem festiwalu jest zorganizowanie przeglądu produkcji filmowych realizowanych przez organizacje pozarządowe.
Najważniejszym kanałem komunikacji staje się produkcja filmowa, zarówno dokumentująca istotne wydarzenia, jak i objaśniająca zjawiska czy postawy. Współcześnie to filmy są najlepszym nośnikiem informacji, a filmowe pokazywanie najważniejszych problemów społecznych, upowszechnianie wiedzy czy edukacja to najważniejsze przesłanie organizowanego festiwalu.

Fundacja organizuje dwudniowe wydarzenie kulturalne, które skierowane jest przede wszystkim do organizacji pozarządowych, które w swojej komunikacji posługują się filmem, realizują projekty filmowe czy kampanie społeczne. Nazwa festiwalu odnosi się zarówno do obserwatorium jako jednego z miejsc festiwalowych, jak również jako miejsca, z którego można dostrzec to, co niedostrzegalne.

— Organizujemy przegląd niekomercyjnych produkcji filmowych realizowanych przez organizacje pozarządowe — mówi Agnieszka Dąbrowska, prezes Fundacji Winnice Północy. — Chcemy sięgnąć do bogactwa filmowego powstającego w związku z realizacją szeregu projektów przez organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. I choć większość z nich to produkcje amatorskie, które znaleźć można jedynie w internecie, to pojawiają się również produkcje filmowe, które znajdują swoje trwałe miejsce na antenach telewizyjnych czy nawet w salach kinowych – mówi. I dodaje, że wiele organizacji realizuje również kampanie społeczne, które oprócz internetu pojawiają się także w telewizji. Część z tych produkcji cechuje bardzo wysoki poziom realizacyjny oraz artystyczny.

Festiwal pozwoli poznać najlepsze z tych produkcji. Dzięki temu poznamy filmy poruszające ważne problemy społeczne, które często mogą być niedostrzegane na innych festiwalach filmowych, skierowanych głównie na komercyjne produkcje fabularne lub wysokobudżetowe produkcje dokumentalne.
Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”. Partnerami Festiwalu są Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie, Powiat Działdowski i Gmina Rybno.

W jury Festiwalu zasiadają m.in. wybitny aktor Zbigniew Zamachowski czy rzeźbiarz Andrzej Renes, znany z wielu projektów (m.in. statuetki Wiktora i Czampiona, pomników Kardynała Wyszyńskiego i Prezydenta Starzyńskiego w Warszawie i inne) oraz przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego.


Program
16 października:
Truszczyny, obserwatorium Astronomiczne
9.00-11.00 – pierwsza sesja festiwalowa
11.20-14.00 – druga sesja festiwalowa

Rybno, sala konferencyjna OSP
17.00 – 19.00 – czwarta sesja festiwalowa
20.00- posiedzenie jury

17 października:
Lubawa, Kino Pokój

9.00 – Gala Festiwalowa, wręczenie statuetek
9.30 – 12.30 – pokaz nagrodzonych filmów

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AVANT Group #2804208 | 41.203.*.* 15 paź 2019 12:11

    Jesteśmy grupą wsparcia finansowego, która zajmuje się finansami międzynarodowymi dla dowolnej liczby instrumentów bankowych. Nasze usługi są szybkie i niezawodne. pożyczki są zatwierdzone w ciągu 24-48 godzin od pomyślnego zastosowania. Oferujemy pożyczki od minimalny zakres 2000 USD do maksymalnie 50 milionów USD z przystępną stopą procentową 3% i pożyczką okres od 1 do 25 lat w celu spłaty pożyczki. Celem grupy Avant jest zapewnienie doskonałych profesjonalnych usług finansowych. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się z nami. Napisz do nas przez: av_ant@outlook.com Wyślij do nas e-mail za pośrednictwem; avants.loan@gmail.com Whatsapp +1 (409) 2062954 pozdrowienia Grupa Avant

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5