W piątek Motor z Błękitnymi rozpoczną sportowy weekend

2017-09-14 17:40:51 (ost. akt: 2017-09-14 09:46:37)
Czy "Motorowcy" się przełamią i wygrają pierwszy mecz od 19. sierpnia?

Czy "Motorowcy" się przełamią i wygrają pierwszy mecz od 19. sierpnia?

Autor zdjęcia: Archiwum/bu

Tym razem w piątek, a nie tradycyjnie w sobotę, swój mecz w IV lidze rozegra Motor Lubawa, a rywalem będą Błękitni Orneta. Pozostałe atrakcje sportowe, choć nie będzie ich zbyt wiele z uwagi na mecze wyjazdowe, czekają na kibiców dopiero w niedzielę.
Motor poszedł na rękę drużynie gości i zgodził się przełożyć mecz z uwagi na sobotni ślub jednego z zawodników Błękitnych, na który zaprosił wielu kolegów z boiska. W swoich dwóch dotychczasowych meczach wyjazdowych podopieczni Tomasza Wierciocha zdobyli jeden punkt remisując bezbramkowo w Mrągowie oraz przegrywając 0:3 w Barczewie. Również u siebie Błękitni nie spisują się na miarę oczekiwań, bowiem wygrali tylko raz, na inaugurację z Granicą Kętrzyn (3:1), a następnie zanotowali trzy porażki z rzędu: z Tęczą Miłomłyn (1:3), Romintą Gołdap (0:4) i ostatnią z Unią Susz (0:1). "Motorowcy" mają co prawda 2 razy więcej punktów, jednak ostatnio nie mają powodów do zadowolenia, bo wliczając przegraną w pucharze nie potrafią wygrać od 19. sierpnia, kiedy to skromnie pokonali zamykającą aktualnie tabelę Zatokę. Pierwszy gwizdek piątkowego meczu o godz. 17.

Zgodnie z terminarzem W-M ZPN godzinę później swoje mecze rozpoczną młodzicy Motoru i Constractu, w sobotę wszystkie nasze drużyny zagrają na wyjazdach, podobnie jak zdecydowana większość w niedzielę. Na swoim terenie wystąpi jedynie LZS Fijewo, który podejmować będzie Iskrę Smykówko.

• Piątek, 15 września
- godz. 17, IV liga: Motor Lubawa - Błękitni Orneta
- godz. 18, młodz.: Constract Lubawa - Stomil Olsztyn
- godz. 18, młodz.: Naki II Olsztyn - Motor Lubawa

• Sobota, 16. września
- godz. 11, jun. mł.: SKS Szczytno - Motor Lubawa
- godz. 12, tramp.: Mamry Giżycko - Motor Lubawa
- godz. 16, A klasa: Zamek Kurzętnik - Lider Złotowo

• Niedziela, 17. września
- godz. 14, A klasa: KS Mroczno - Avista Łążyn
- godz. 14, B klasa: Żak Jamielnik - Jordan Kazanice
- godz. 15, B klasa: LZS Fijewo - Iskra Smykówko
- godz. 16.30, jun.: Jeziorak Iława - Motor Lubawa

W niedzielę, 17. września, na bieżni Stadionu Łazienkowskiego odbędzie się ostatni, miejmy nadzieję mocny, akord sezonu lekkoatletycznego 2017 w naszym mieście. O godz. 11.30 rozpoczną się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki U-14 i U-16. Oprócz młodzików w ramach mityngu LA, poza konkurencją, swoje wyniki będą mogli podkręcić także starsi zawodnicy i zawodniczki. W programie konkurencje biegowe na różnych dystansach oraz przez płotki, a także skok wzwyż, w dal, kula i oszczep. Zapraszamy do kibicowania reprezentantom LKS Lubawa!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5