Nowy park handlowy w Olsztynie już otwarty. Znamy listę sklepów

2024-07-05 09:12:34(ost. akt: 2024-07-05 09:14:30)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Olsztyn wzbogacił się o nowy obiekt handlowy – Park Handlowy Aviator przy ul. Sielskiej. Na blisko 16 tys. mkw. powierzchni handlowej powstało 29 lokali użytkowych, wśród których znajdują się znane marki.
Olsztyn może poszczycić się wieloma obiektami handlowymi, w tym Galerią Warmińską, Aurą czy Dekadą, które należą do największych i najczęściej odwiedzanych. Jednakże ten "krajobraz handlowy" może ulec teraz znaczącym zmianom.

Wraz z końcem czerwca (27.06) odbyło się oficjalne otwarcie Parku Handlowego Aviator w Olsztynie przy ul. Sielskiej. Łącznie, na blisko 16 tys. mkw. powierzchni handlowej powstało 29 lokali użytkowych o zróżnicowanych metrażach od 50 do 1950 m². Wśród najemców znalazły się znane marki będące liderami w swoich kategoriach.

Swoją działalność rozpoczęły już sklepy takich marek jak: Rossmann, Pepco, Action, Kik, Media Expert, Tedi oraz Sinsay.

Sukcesywnie w trakcie wakacji otwierać się jeszcze będą lokale sieci: Dealz, CCC, Maxi Zoo, Woolworth, Media Markt, Mountain Warehouse, Totalizator sportowy, oraz jubiler Werona, piekarnia Tyrolska, Zakłady Mięsne ZM Warmia. Operatorem spożywczym będzie niemiecka sieć Lidl.

Warto zaznaczyć, że niektóre z marek zawitały do Olsztyna po raz pierwszy. To między innymi: Woolworth, Tedi, Mountain Warehouse.

Przypomnijmy, że od początku obiekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bowiem jeszcze przed rozpoczęciem budowy, wszystkie dostępne lokale zostały wynajęte.

Mówiąc o parku handlowym nie można zapomnieć także o zmianach, jakie pojawiły się na ul. Sielskiej. Za skrzyżowaniem z ul. Lotniczą w kierunku Ostródy powstało rondo, z którego skorzystają zarówno przyszli klienci, jak i kierowcy zmierzający w stronę Ostródy.

Jak się okazuje Grupa RWS rozpoczęła już prace projektowe nad drugim etapem inwestycji.

— Naszym celem jest stworzenie przestrzeni handlowej, która odpowiada na zróżnicowane potrzeby mieszkańców Olsztyna i okolic, a także wzmocnienie lokalnej gospodarki — informują przedstawiciele firmy.

GO

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5