Zbliża się koniec wakacji. Cieszycie się?

2023-08-22 08:04:54(ost. akt: 2023-08-22 08:29:56)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Wakacje nieuchronnie zbliżają się do końca. Za nieco ponad tydzień uczniowie szkół podstawowych i średnich pójdą do szkoły. Studenci mają jeszcze miesiąc wolnego. Nie wszyscy ubolewają z powodu końca lata, a jak jest z wami?
Lato było upalne. Rekordowe temperatury zachęcały do wypoczynku nad wodą i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niestety co dobre, szybko się kończy i już 4 września zabrzmi w szkołach pierwszy dzwonek.

Teraz nadszedł czas na szkolne zakupy. Warto skorzystać z programu rządowego Dobry Start. Uczniom do 20 roku życia przysługuje dofinansowanie w wysokości 300 zł na zakup wyprawki szkolnej.

W tym roku rusza także program zakupu laptopów dla uczniów. Począwszy od roku szkolnego 2023/24, co roku kolejne roczniki uczniów klas IV szkół podstawowych publicznych i niepublicznych otrzymają bezpłatnie laptopy. W 2023 r. przekazanie laptopów ma nastąpić najpóźniej do 31 grudnia. Laptopy staną się własnością rodziców, jednak nie będą mogły zostać zbyte przez 5 lat.

Nie wszyscy ubolewają, że muszą wrócić do szkoły.

- Cieszę się, że już idziemy do szkoły, bo w domu trochę się nudzę. Tam, gdzie mieszkam nie mam dużo kolegów, a w szkole zawsze jest co robić - powiedział Kamil, 10 lat.

- Lubię wakacje, ale lubię też szkołę. Stęskniłam się za nauczycielami i koleżankami. Idę do 4 klasy i jestem podekscytowana, bo dojdą nam nowe przedmioty szkole - cieszy się Karolina, lat 10.

- Nie chcę do szkoły. Znowu trzeba będzie się uczyć, a teraz mam więcej czasu na gry - narzeka Wiktor, 7 lat.


A wy, czy cieszycie się z powrotu do szkoły? Zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie.

Czy cieszysz się z końca wakacji?
pokaż wyniki »


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5