Żołnierze uczyli panie technik samoobrony i... częstowali grochówką

2023-08-10 11:33:55(ost. akt: 2023-08-10 12:23:42)

Autor zdjęcia: wcr

Otrzymaniem certyfikatu z ukończonego kursu samoobrony zakończyły się zajęcia skierowane do mieszkanek Lidzbarka Warmińskiego. Żołnierze zadbali też o najmłodszych, którzy w tym czasie bawili się i odrywali świat wirtualnej rzeczywistości.
Szkolenie odbyło się w Parku im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim. Wojskowi instruktorzy uczyli jak reagować w sytuacji zagrożenia i przeprowadzili kurs pierwszej pomocy. Dzieci, które do parku przyszły ze swoimi mamami też nie mogły narzekać na nudę. Przygotowano dla nich kącik plastyczny prowadzony przez animatorów, ale największym zainteresowaniem cieszyły się okulary VR, czyli okulary wirtualnej rzeczywistości.

- Zajęcia były bardzo fajne, a instruktorzy cierpliwi. Wiem, że jak coś się dzieje najlepiej jest uciekać, jednak gdyby było trzeba wiem jak mogę zaszkodzić napastnikowi. Było ciężko, ale jak najbardziej pozytywnie - powiedziała jedna z uczestniczek zajęć.

Żołnierze zadbali też o poczęstunek. Tradycyjna wojskowa grochówka jak zawsze cieszyła się ogromną popularnością.

Zajęcia odbyły się w sobotę i niedzielę 5 i 6 sierpnia. Uczestniczyło w nich łącznie kilkadziesiąt pań, oczywiście bezpłatnie.

Organizatorem było Wojskowe Centrum Rekrutacji w Lidzbarku Warmińskim.2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5