Kierowca busa nie ustąpił pierwszeństwa. Doszło do kolizji dwóch innych aut

2023-08-09 16:19:02(ost. akt: 2023-08-09 16:27:16)

Autor zdjęcia: KPP Lidzbark Warmiński

60-letni kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mężczyźnie kierującemu osobową toyotą. Ten zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kobietą prawidłowo jadącą oplem. Na szczęście nikomu się nic poważnego nie stało.

W poniedziałek 7 sierpnia wieczorem na drodze krajowej nr 51 doszło do kolizji drogowej dwóch samochód osobowych. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 60-letni kierujący busem marki Volkswagen, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 27-letniemu kierującemu osobową toyotą.

Kierujący toyotą, chcąc uniknąć zderzenia z busem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą oplem 45-latką.
W rezultacie pojazd marki Opel po zderzeniu z toyotą wpadł do przydrożnego rowu.

Obecni na miejscu zdarzenia ratownicy medyczni przebadali kierujących, którzy nie odnieśli poważnych obrażeń. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów marki Opel i Toyota oraz ukarali mandatem karnym 60-letniego kierującego busem, który był sprawcą kolizji.
(bsz)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5