Kręci ich... bezpieczeństwo nad wodą

2023-07-12 11:51:10(ost. akt: 2023-07-12 11:56:26)
Akcja odbyła się nad jez. Wielochowskim

Akcja odbyła się nad jez. Wielochowskim

Autor zdjęcia: Materiały KPP

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim połączyli w niedzielę swoje siły w akacji profilaktycznej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Zaczęły się wakacje. Czas wypoczynku i zabaw. Rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie będą spędzać ten czas z dziećmi w większości nad akwenami.

Jak zadbać o wspólne bezpieczeństwo oraz jak udzielić niezbędnej pierwszej pomocy osobie, która tego potrzebuje? Na wszystkie te nurtujące pytania w niedzielę, na plaży miejskiej nad Jeziorem Wielochowskim, odpowiadali policjanci oraz strażacy.

W niedzielę 9 lipca na plaży miejskiej nad Jeziorem Wielochowskim służby ratunkowe połączyły swoje siły, aby w jak najszerszej skali przekazać plażowiczom wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim prowadzili akcję profilaktyczną, podczas której uczestnicy mogli m. in. nauczyć się rzutu bojką oraz kołem ratunkowym, a także doskonalić swoją wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas akcji plażowicze mogli obserwować również pokaz czynności ratowniczych, które demonstrowali strażacy, oraz przyjrzeć się bliżej policyjnym pojazdom służbowym.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
(bsz)

Akcja odbyła się nad jez. Wielochowskim


Akcja odbyła się nad jez. Wielochowskim


Duet Just Two wystąpił w sobotę w Kuchniach Świata


Akcja odbyła się nad jez. Wielochowskim


Akcja odbyła się nad jez. Wielochowskim

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5