Dzień Sportu u zwiadowców

2023-04-28 14:30:00(ost. akt: 2023-04-28 14:57:01)

Autor zdjęcia: Materiały 9pr

W 9 Warmińskim Pułku Rozpoznawczym w Lidzbarku Warmińskim obchodzono Dzień sportu i zdrowego trybu życia. Przeprowadzono szereg konkurencji sportowych, w których lidzbarscy zwiadowcy mogli sprawdzić i zaprezentować swoją tężyznę fizyczną.
Sekcja Wychowania Fizycznego i Sportu zadbała o różnorodność przeprowadzonych konkurencji tj. Crossfit, Ironman, czyli Mistrzostwa 9pr w triathlonie oraz Mistrzostwa w podciąganiu się na drążku wysokim.

Żołnierze konkurowali ze sobą w kategoriach indywidualnych oraz zespołowych.
W Mistrzostwach 9pr w Crossficie, wzięły udział 4-osobowe reprezentacje z każdej kompanii oraz w kategorii indywidualnej swoją siłę mogły sprawdzić także kobiety.

Najlepszym pododdziałem w Mistrzostwach Crossfitu okazała się jedna z niezawodnych kompanii dalekiego rozpoznania, a w konkurencji podciągania się na drążku wysokim, najsilniejszy zwiadowca podciągnął się aż 52 razy!!!

Realizowanie takich przedsięwzięć, jak "Dzień Sportu" ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zwiększania tężyzny fizycznej, a także zachęcania do „koleżeńskiej” rywalizacji między żołnierzami.
Źródło: 9pr2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5