Piknik, którego głównym bohaterem była woda

2023-04-27 12:04:12(ost. akt: 2023-04-27 13:16:18)

Autor zdjęcia: um

„Aktywni Błękitni – Bezpieczny Weekend” to akcja skierowana do dzieci, aby propagować bezpieczne zachowania nad wodą i nie tylko. Najmłodsi uczyli się resuscytacji, zasad ruchu drogowego i oglądali pokaz ratownictwa wodnego.
Piknik odbył się 20 kwietnia na plaży miejskiej nad Jeziorem Wielochowskim. Dzieci z lidzbarskich szkół podstawowych odpowiadały na pytania zadawane przez policjantów związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, z naciskiem na bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymywały nagrody - kubki, długopisy, piórniki itp. Chętni mogli nauczyć się podstawowych zasad resuscytacji krążeniowo-oddechowej na specjalnie przygotowanych fantomach, dowiedzieć się więcej na temat pracy policji, strażaków i straży rybackiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza policyjne motocykle oraz… alko gogle, czyli okulary symulujące różne stany upojenia alkoholowego, które należało założyć i pokonać w nich „tor przeszkód”.

Podczas pikniku zorganizowano również pokazy ratownictwa medycznego i wodnego.

Gości powitał Dariusz Wasiela Dyrektor Wód Polskich i gospodarz Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego.

Organizatorem pikniku było Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie we współpracy z Urzędem Miasta Lidzbark Warmiński, Urzędem Gminy Lidzbark Warmiński Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim oraz Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie, strażakami z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim oraz Strażą Rybacką.

tom


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5