Nakrętki mają wielką moc

2023-03-15 07:51:56(ost. akt: 2023-03-15 08:27:03)
Trafiając do śmietnika nie mają żadnej wartości. Wystarczy wrzucić je do specjalnego kosza, a w ten sposób na twarzach dzieci pojawia się uśmiech. Taką moc mają plastikowe nakrętki.
Nasza zakręcona akcja trwa już kilka lat. Najwytrwalsi przez cały ten czas zbierają nakrętka potem przekazują je na pomoc dzieciom. Właściwie w jaki sposób pomagają?

To proste. Nakrętki są zrobione z plastiku dobrej jakości. Trafiają one do firmy zajmującej się ich recyklingiem, które w zamian przekazują pieniądze. Zebrane w ten sposób środki trafiają do fundacji Gazety Olsztyńskiej "Przyszłość dla dzieci" i są przeznaczone na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji z naszego regionu.

- Zbieram korki od kilku lat. Mam specjalne miejsce koło śmietnika, gdzie je wrzucam i co jakiś czas wysypuję do kosza na deptaku. Zdaję sobie sprawę, że to drobny gest, ale takich osób są tysiące, a to już prawdziwa realna pomoc - mówi Irena, mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego.

Na terenie miasta jest kilka miejsc, gdzie można przekazać nakrętki - w Parku im. Ireny Kwinto, na deptaku, na ulicy Wysokiej Bramy naprzeciw cerkwi, przy wejściu na teren parku uzdrowiskowego od ulicy Leśnej, w przychodni Eskulap, a także w szkołach i różnych placówkach pożytku publicznego. Specjalne kosze znajdziemy też w wielu warmińskich małych miejscowościach i wsiach.

Zachęcamy do dołączenia do naszej akcji. To drobny gest, który daje nadzieję i radość dzieciom. Pomagać jest łatwo.

tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5