Najpierw Portugalia, potem Rzeszów. Tenisiści Polmleku nie próżnują

2023-03-07 07:25:41(ost. akt: 2023-03-07 07:32:56)
Weronika Bobek, Natalia Bogdanowicz, Artur Gromek

Weronika Bobek, Natalia Bogdanowicz, Artur Gromek

Autor zdjęcia: arch. Klubu

Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek zostali brązowymi medalistami 3. Grand Prix Polski Juniorów, które rozegrane były w miniony weekend w Rzeszowie. Na turniej dotarli wprost z Portugalii, gdzie również pokazali się z bardzo dobrej strony.
Pierwszy był międzynarodowy turniej w Portugalii. Oleg Stefanowicz zajął 1. miejsce w grupie U15 podczas Youth Contender Vila Real. Świetny start zaliczył także Artur Gromek, który również był najlepszy w kategorii U19. Natalia Bogdanowicz w pięknym stylu dotarła do ćwierćfinału kategorii U17, ale tu niestety uległa Ninie Guo Zheng z Francji. Natalia startowała także w kategorii U19, gdzie też dotarła do ćwierćfinału, ale i tu niestety zabrakło szczęścia w ćwierćfinałowym pojedynku z inną francuską.

Podczas Grand Prix Polski w Rzeszowie Artur i Natalia dotarli do półfinałów. To bardzo dobry wynik, zważywszy, że jeszcze przez 3 lata będą startowali w tej kategorii i świetnie rokują.

Lidzbarscy tenisiści spędzili 9 dni poza domem. Teraz przygotowują się do kolejnych startów.
- Zawodnicy na ostatnich turniejach pokazali się z dobrej strony i jestem zadowolony. Nie zawsze można wygrywać, ale każdy start to cenne doświadczenie i kontakt z najlepszymi światowymi zawodnikami. Najważniejsze, że wszyscy już wrócili i możemy kontynuować przygotowania do kolejnych zawodów – podsumował trener Zbyszek Pietkiewicz.

Trwają rozgrywki I ligi kobiet Grupy Północnej. Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński zajmuje aktualnie 2. miejsce. Miejsce pierwsze należy do UKS Dojlidy Białystok, ale drużyna ma rozegrany o jeden mecz więcej. W rankingu indywidualnym Natalia Bodganowicz zajmuje 1. miejsce.

tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5