Złoty medal Leny Gałązki

2023-03-06 07:55:00(ost. akt: 2023-03-06 07:56:36)
Lena Gałązka zdobyła złoty medal na Turnieju Kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy.

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Lena Gałązka reprezentowała Lidzbarski klub karate kyokushin na Turnieju Kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy. W kategorii juniorek - 65 kg w pięknym stylu wywalczyła złoty medal.
W sobotę 4 marca w Mielcu odbył się Turniej Kwalifikacyjny do mistrzostw Europy, w którym uczestniczyło 243 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Lidzbarski klub reprezentowała Lena Gałązka, która w kategorii juniorek - 65 kg w pięknym stylu wywalczyła złoty medal.

Ogółem Lena Gałązka stoczyła trzy zwycięskie pojedynki, w których swoim przeciwniczkom nie dała większych szans, więc przydłużyła swój pobyt w Kadrze Narodowej o kolejny rok i oczywiście 24-25 czerwca w Debreczynie na Węgrzech będzie walczyła w mistrzostwach Europy.

— Lena odrobiła lekcję z ubiegłego roku, gdzie zajęła drugie miejsce w kwalifikacjach i piąte w ME w Sofii, ale tym razem mam nadzieje będzie, tylko lepiej — komentuje sensei Andrzej Litwin. — Dużo ostatnio pracowaliśmy na tarczach, workach, siłą i kondycją, więc uważam, że jest gotowa do rywalizacji na europejskich matach, osu.