Jubileuszowy Zlot Młodzieży Polonijnej Kopernik Camp

2023-01-19 12:26:36(ost. akt: 2023-01-19 12:44:53)
Popiersie Mikołaja Kopernika w lidzbarskim zamku

Popiersie Mikołaja Kopernika w lidzbarskim zamku

Autor zdjęcia: Władysław Strutyński

Jubileusz 550-lecia urodzin Mikołaja Kopernika stał się przyczynkiem do zaplanowania na lipiec w Lidzbarku Warmińskim Zlotu Młodzieży Polonijnej Kopernik Camp, podczas którego młodzi ludzie polskiego pochodzenia z całego świata spotkają się z wybitnymi osobistościami ze świata nauki, żyjącymi poza Polską.
"Zaprosimy do Lidzbarka Warmińskiego młodzież polonijną z całego świata, gdzie wspólnie z wybitnymi osobistościami ze świata nauki, żyjącymi poza Polską, dowiedzą się kim był Kopernik, jak żył i co zrobić, by został "drugim Mikołajem Kopernikiem" — ten fragment biuletynu Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” świadczy, że partnerem przedsięwzięcia jest między innymi miasto Lidzbark Warmiński. Ustalenia w tej sprawie toczą się.

W Domu Polonii im. Andrzeja Stelmachowskiego w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie robocze, w którym ze strony Lidzbarka Warmińskiego uczestniczyli: burmistrz Jacek Wiśniowski, szefowa promocji miasta Katarzyna Radulewicz i prezes koła Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Jolanta Adamczyk.

Gospodarzy reprezentowali: prezes Zarządu Krajowego Dariusz Piotr Bonisławski, dyrektor programowy Zenka Bańkowska i dyrektor programowy doskonalenia nauczycieli Katarzyna Czyżycka.

Będziemy miejscem dużego przedsięwzięcia związanego z Jubileuszem 550-lecia urodzin Mikołaja Kopernika, w którym młodzi ludzie polskiego pochodzenia z całego świata „będą inspirowani” przez autorytety naukowe, aby dążyć ich śladem, a może osiągnąć więcej.
Władysław Strutyński

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5