Regionalna Szkoła Liderek w Lidzbarku Warmińskim

2022-11-22 17:00:00(ost. akt: 2022-11-22 22:41:45)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Ponad czterdzieści mieszkanek naszego regionu przyjechało w piątek 18 listopada do Lidzbarka Warmińskiego na Regionalną Szkołę Liderek.
Zajęcia trwały do niedzieli i zakończyły się zwiedzaniem miasta elektrycznym autobusem. Samo zwiedzanie trwało bardzo krótko, bo program szkoły był bardzo napięty. Jednak z całą pewnością nawet ta tak krótka wycieczka zachęciła niejedną panią do ponownych odwiedzin Lidzbarka Warmińskiego.

O mieście opowiadali burmistrz Jacek Wiśniowski oraz przewodnicząca Rady Miasta Dorota Michalak, która była też współorganizatorką Szkoły Liderek w Lidzbarku Warmińskim.

Panie przyjechały do Lidzbarka Warmińskiego na Regionalną Akademia Liderek zorganizowaną przez stowarzyszenie Kobiety w Centrum. Zajęcia odbywały się w Termach Warmińskich.

Już w piątkowy wieczór powitali je tam burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski i dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Andrzej Milkiewicz.

Po uroczystym otwarciu rozpoczął się panel pod tytułem "Rola kobiet w życiu społecznym, publicznym, samorządowym." Trzeba przy okazji przyznać, że wzbudził pełną emocji dyskusję między innymi na temat luki płacowej i słuszności parytetów.

Najbardziej intensywnym dniem była sobota. Panie już od samego rana do wieczora słuchały wykładów i uczestniczyły w warsztatach. Niejednokrotnie trzeba było pilnować czasu, bo rozmowom nie było końca. Kobiety robiły przerwy jedynie na jedzenie i szybkie telefony do rodziny.

Panie miały też możliwość uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez jedne z najlepszych trenerek w Polsce, także wykłady były na najwyższym w kraju poziomie.

Jakie tematy poruszano?
Tematem, który podjęła prezes stowarzyszenia Magdalena Sobkowiak była siła kobiet, Agnieszka Woźniarska-Kuczyńska mówiła o tym, że zmiany są bardzo ważną częścią naszego życia, na temat poczucia własnej wartości i o samoocenie oraz o tym, jak zadbać o nie dla siebie i otoczenia opowiadała Aneta Mikołap.

Mecenas Maria Werenowska podjęła temat "Twoje prawa w pracy", Aida Warsztocka zapytała "Czy pieniądze mają płeć?", a prof. Aleksandra Szczerba wprowadziła panie w temat prawa unijnego.

Magdalena Tchórznicka mówiła o kompetencjach liderskich. O budowaniu marki osobistej opowiadała Joanna Burnos, a Joanna Warecha powiedziała jak z ograniczenia zrobić walor.

Uczestniczki spotkały się także z zastępcą Rzecznika Praw Obywatelskich Valerijem Vachevem.

Wszystkie uczestniczki otrzymały certyfikaty i zgodnie uznały, że zdobyły nie tylko wiedzę, ale też nowe przyjaciółki, z którymi chętnie będą wymieniały wiedzę i doświadczenie.

Współorganizatorem wydarzenia, które jest współfinansowane ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, było Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a patronatem honorowym objął je burmistrz Lidzbarka Warmińskiego.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5