50 lat minęło jak jeden dzień...

2022-09-29 12:07:57(ost. akt: 2022-09-29 13:53:39)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

W miniony piątek w Urzędzie Stanu Cywilnego w Lidzbarku Warmińskim odbyła się niezwykła uroczystość. 13 par odnowiło przysięgę małżeńską po 50 latach wspólnego życia. Medalem wyróżnił ich Prezydent RP.
Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania — tak powiedział Robert Poulet i trudno się z tym nie zgodzić. Złote Gody to jubileusz 50-lecia związku małżeńskiego, który udowadnia, że razem można pokonać wszystkie przeciwności losu, jakich na pewno przez ten długi czas nie brakowało. Tylko prawdziwa miłość może przetrwać taką próbę, co potwierdzają uśmiechy na twarzach szanownych jubilatów. Niektórzy drugiej połówki szukają przez całe życie, a niektórzy całe życie spędzają z drugą połówką.

O prawdziwym szczęściu mogą mówić Danuta i Marian Adamowicz, Sabina i Józef Gajewscy, Alicja i Janusz Hanusz, Zofia i Andrzej Jakubowscy, Barbara i Stanisław Król, Ewa i Kazimierz Piórko, Barbara i Zdzisław Próchniccy, Maria i Janusz Gierulscy, Krystyna i Antonii Jakubowscy, Barbara i Mirosław Kuźmowicz, Helena i Franciszek Jasiun, Maria i Jan Kuptel oraz Regina i Tadeusz Różańscy. Ich długoletnie pożycie małżeńskie jest przykładem dla dzisiejszej młodzieży - przykładem, że o cenne rzeczy trzeba dbać i je pielęgnować.

Szanowni Małżonkowie otrzymali od Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je Jacek Wiśniowski - Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego i Monika Adamek Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Następnie życzenia i kwiaty przekazali obecni na uroczystości członkowie rodzin.

Dołączamy się do życzeń! Gratulujemy i życzmy zdrowia, radości i całej masy szczęścia!

ok


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5