Ukradł paliwo na lewych tablicach. "Za uszami" ma dużo więcej

2021-11-24 09:27:56 (ost. akt: 2021-11-24 09:41:37)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Lidzbarscy policjanci zatrzymali 41-latka oskarżonego o kradzież paliwa na stacji benzynowej. Mieszkaniec Kętrzyna zatankował samochód z użyciem „fałszywych” tablic rejestracyjnych i odjechał z miejsca nie uiszczając opłaty. Został zatrzymany na terenie powiatu bartoszyckiego.
Wczoraj, 23 listopada około godziny 19:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji benzynowej na terenie miasta. Skierowani na miejsce policjanci ustali okoliczności zdarzenia dzięki monitoringowi. Pod dystrybutor podjechał mężczyzna pojazdem Fiat Punto na holenderskich tablicach rejestracyjnych. Zatankował pojazd i nie płacąc odjechał ze stacji. Wartość strat wyniosła ponad 150 zł. Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy.

Policjanci już widywali ten sam pojazd na terenie Gminy Kiwity i podejrzewali gdzie może przebywać sprawca kradzieży. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Odnaleźli mężczyznę, który siedział jeszcze w pojeździe. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. Po krótkiej rozmowie przyznał się, że był na tej stacji i ukradł paliwo, bo nie miał pieniędzy, aby za nie zapłacić. W trakcie sprawdzania pojazdu w policyjnych bazach danych okazało się, że założone holenderskie tablice rejestracyjnie nie pochodzą od tego pojazdu. Pojazd nie posiadał też przeglądu technicznego oraz zawartej obowiązkowej umowy OC. Po kontroli, policjanci sporządzili wniosek do Funduszu Gwarancyjnego oraz zatrzymali dowód rejestracyjny. Dodatkowo 41-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, bo zostały mu one zatrzymane w 2009 roku za jazdę pod wpływem alkoholu. Za to posiada aktywną decyzję o cofnięciu uprawnień wydaną przez starostę powiatu kętrzyńskiego i popełnił przestępstwo z art. 180 a kk. Czyn zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Nadto posiada jeszcze dziewięć aktywnych podstaw poszukiwań. Pierwszą wydaną przez Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie do przestępstwa krótkotrwałej kradzieży pojazdu. Drugą do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Biskupcu i siedem podstaw związanych z nakazem osadzenia do zakładu karnego.

Mężczyzna zastał zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj, 24 listopada zanim trafi do zakładu karanego, usłyszy zarzuty w związku z popełnionym przestępstwem i wykroczeniem.

KPP/ok

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5