Szlachetna Paczka w Lidzbarku Warmińskim poszukuje wolontariuszy

2021-10-12 07:55:36 (ost. akt: 2021-10-12 08:05:09)

Autor zdjęcia: Pixabay

Szlachetna Paczka w Lidzbarku Warmińskim poszukuje wolontariuszy. — Bez Waszej pomocy nie dotrzemy do osób, które żyją w niezawinionej biedzie i szukają pomocy — mówi Anna Konwicka, lider Szlachetnej Paczki z rejonu Lidzbarka Warmińskiego.
Szlachetna Paczka od ponad 20 lat pomaga najbardziej potrzebującym, przywracając godność, marzenia i dając nadzieję na zmianę ty, którzy już dawno ją stracili.

To nie jednorazowy prezent – to skuteczny, całoroczny i jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi.

Burmistrz Miasta Lidzbarka Warmińskiego objął patronatem wydarzenie „Szlachetna Paczka-Weekend cudów” w Lidzbarku Warmińskim.

Jednak od ilości wolontariuszy zależy skala pomocy, z jaką akcja dotrze do ubogich rodzin w potrzebie, samotnych seniorów czy dotkniętym przez los.

Wolontariusz jest krwiobiegiem programu – dociera do potrzebujących – spotyka się z rodzinami. Może zyskać przy tym nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale przede wszystkim możliwość zdobycia kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy – związanych z zarządzaniem zespołem i projektami, organizacją wydarzeń oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych i wielu innych.

Formularz zgłoszeniowy `najdziecie na stronie Szlachetnej Paczki.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5