Dwóch kierowców odpowie przed sądem. Powód? Jazda pod wpływem

2021-08-30 13:55:46(ost. akt: 2021-08-30 14:12:18)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum policji

W sobotę zatrzymano dwóch kierowców jadących na "podwójnym gazie". Zostali ukarani, a samochody zostały przekazane wskazanym osobom. To kolejni zatrzymani za jazdę pod wpływem.
Kolejni nietrzeźwi kierujący w rękach policjantów, tylko w sobotę, 28 sierpnia zatrzymano ich dwóch. Rekordzista mial 1,36 promila alkoholu w organizmie.

Pierwszego z nich policjanci ruchu drogowego zatrzymali około godziny 07:05 w Samolubiu. 41-letni kierujący pojazdem marki Volvo V70 przekroczył dopuszczalną prędkość o 37 km/h. Nie jest to jedyne przewinienie kierującego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u niego 1,36 promila. Kierującemu zatrzymano uprawnienia, a pojazd przekazano osobie wskazanej. W niedługim czasie 41-letni mieszkaniec Bartoszyc odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Drugiego kierującego pojazdem marki Opel Astra, policjanci zatrzymali około godziny 09:15 w Kiwitach. Powodem kontroli drogowej był sposób jazdy oraz stan techniczny pojazdu - pęknięta szyba czołowa. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 0,5 promila. Kierującemu zatrzymano uprawnienia, a pojazd przekazano osobie wskazanej. W niedługim czasie 62-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego odpowie za swoje zachowanie przed sądem

Przypominamy !

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto przestępstwo z art. 178a Kodeksu Karnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny. Ponadto Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na czas od roku do lat 10.2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5