Koncert Piotr Lemańczyk Electric Band

2021-07-27 09:30:18(ost. akt: 2021-07-27 09:32:47)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W najbliższy piątek znów będziemy mieli możliwość posłuchania wybitnych muzyków jazzowych. Na scenie plenerowej na bulwarze wystąpi Piotr Lemańczyk Electric Band w projekcie Boost Time.
Boost Time to kompozycje Piotra Lemańczyka na elektryczny skład. Muzyk zaprosił do współpracy wybitnych muzyków polskiej sceny:
Krzysztofa Herdzina (Moog Synthesizers), Marcina Wądołowskiego (Guitar), Tomasza Łosowskiego (Drums), Cezarego Paciorka (Fender Rhodes), Dominika Bukowskiego (Vibraphone), Szymona Łukowskiego (Tenor & Soprano Sax), Mikołaja Stańko (Drums), Ariela Suchowieckiego (Fender Rhodes).

O płycie:
Jest to projekt, w którym Piotr Lemańczyk powraca do gitary basowej, po ponad dziesięcioletniej przerwie. Zainspirowany sześciostrunowym elektrycznym basem, skomponował muzykę, która stała się dopełnieniem jego wcześniejszej działalności. Eksplorując brzmienia „nieakustycznych” instrumentów, uzupełnia i znacznie poszerza możliwości artystycznej wypowiedzi. „Uwielbiam wiele gatunków muzycznych, ale nie chcę zamykać się w żadnym z nich” - podkreśla lider.

Projekt brzmieniowo odwołuje się do najwybitniejszych twórców tego gatunku. Słychać tu echa Allana Holdswordha, „Bitches Brew” Davisa, Chick Corea Electric Band, czy nawiązanie do twórczości najwybitniejszych polskich kompozytorów XX w. Szlachetna harmonia, kultura dźwięku i cała gama nastrojów dają muzyce bardzo indywidualny rys i stanowią o wyjątkowości tej muzyki. Do projektu zostali zaangażowani muzycy młodego pokolenia, którzy mimo młodego wieku, mają w swym dorobku znaczące wyróżnienia i nagrody artystyczne. To wszechstronni, wybijający się muzycy, mający silny wpływ na to, co aktualnie dzieje się na młodej polskiej scenie jazzowej.

Piątek, 30 lipca, godz. 18.00.

Scena plenerowa na bulwarze.
Wstęp wolny

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5