Burmistrz Jacek Wiśniowski otrzymał absolutorium

2021-06-02 07:40:37 (ost. akt: 2021-06-02 07:51:19)

Autor zdjęcia: um

W miniony piątek, 28 maja odbyła się sesja absolutoryjna na której radni miejscy jednogłośnie uznali, że nie mają zastrzeżeń co do gospodarności burmistrza.
Absolutorium to akt prawny, który dokonywany jest przez organ uprawniony, w tym przypadku Radę Miejską, na podstawie przedstawionego sprawozdania rachunkowego. Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego burmistrza w określonym przedziale czasowym.

Sesja absolutoryjna to jedna z najważniejszych sesji w roku. To podczas niej radni oceniają działania burmistrza, czy idą w odpowiednim kierunku i są korzystne dla miasta. Radni jednogłośnie uznali, że popierają kierunek rozwoju miasta i nie mają zastrzeżeń co do zobowiązań finansowych, inwestycji i sprawozdania finansowego za rok ubiegły

- Pełne poparcie radnych bardzo mnie cieszy i upewnia w przekonaniu, że zmierzamy w dobrym kierunku. Między radnymi i mną zdarzają się różnice zdań i to bardzo dobrze, bo dzięki temu mamy możliwość wypracowania kompromisów z korzyścią dla Lidzbarka Warmińskiego i jego mieszkańców. Dziękuję wszystkim moim współpracownikom za codzienną ciężką pracę w urzędzie, bez których uzyskanie absolutorium nie byłoby możliwe i radnym za powierzone mi zaufanie – powiedział Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.

oko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5