2021-02-07 12:14:11(ost. akt: 2021-02-07 12:21:57)
Archiwum

Archiwum

Autor zdjęcia: LUKS Kłobuk

30 stycznia w Toruniu odbył się Ogólnopolski Halowy Mityng Lekkoatletyczny klasy pierwszej. Lekkoatleci „Kłobuka” wyjazd mogą zaliczyć do bardzo udanych.
W kategorii U-18 Julia Piędziak zajęła 2. miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 165 cm i jest to trzeci wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej. Ponadto Kornel Motylewski pobił swój rekord życiowy w biegu na 60 metrów z czasem 7.49 sekundy, a Magdalena Białek także ustanowiła nową życiówkę w biegu na 200 metrów z czasem 28.56 sekundy. Tego samego dnia, również w Toruniu, odbył się Memoriał Ireny Szewińskiej, podczas którego Wiktoria Obidowska zajęła 3. miejsce w skoku w dal w kategorii U-16 uzyskując odległość 5.10 metra i jest to 6. wynik w kraju w tej kategorii wiekowej. Trenerzy zawodników „Kłobuka” Andrzej Gieryszewski i Krzysztof Jaszczyk cieszą się z sukcesów swoich podopiecznych, ale nie spoczywają na laurach i przygotowują młodych lekkoatletów do kolejnych startów. Biorąc pod uwagę ostatnie sukcesy, kolejne medale to tylko kwestia czasu.